艣roda, 23 pa藕dziernika 2013

Cytat


Cytat jest z Praca w Radzie Gminy: O ostatnim moim wpisie - "Proste s艂owa. Dobre my艣li.  Sk膮d wi臋c tyle agresji w osobnym 艣wiecie?  Ja przebaczy艂am. Ewangeliczne nie siedem...".

Taki wpis jest pod wskazanym adresem. Jest to komentarz do mojego posta na blogu "Osobny 艣wiat" pt. Granice szczero艣ci, mi艂o艣ci, wiary i rozumu?

Tylko otwarto艣膰, obiektywizacja, dost臋pno艣膰 dla ka偶dego z wewn膮trz i zewn膮trz naszej tzw. wsp贸lnoty lokalnej (gmina, parafie, szko艂y, NGO'sy...) mo偶e uratowa膰 nas od IRRACJONALIZM脫W.

6 komentarzy:

  1. Wys艂a艂em komentarz do "prostych s艂贸w, dobrych my艣li... ", ale go jeszcze nie wida膰 na blogu "Praca w Radzie Gminy". Uka偶e si臋, nie uka偶e, po akceptacji administratorki?

    Tak wygl膮da dialog w naszej tzw. wsp贸lnocie lokalnej. Na moich kontach ka偶dy z imieniem i obliczem mo偶e zabra膰 g艂os (opublikowa艂em tak偶e wiele anonim贸w). Walcz臋 samotnie o jawno艣膰, otwarto艣膰, o odwag臋 publicznego wyra偶ania zda艅 innych, od poprawnych politycznie. Rz膮dzi poprawno艣膰 i milczenie.

    Trzeba niez艂ych 艂ama艅c贸w, 偶eby poznawa膰 po trochu my艣lenie drugiej strony. 艁acz膮c np. r贸偶ne portale spo艂eczno艣ciowe w jeden nurt, jak tu, poni偶ej:

    https://www.facebook.com/jkapaon/posts/10202535081564702

    OdpowiedzUsu艅
  2. Sprawdzam, czy uka偶e si臋 m贸j komentarz na blogu radnej (kole偶anki z pracy, cho膰 ona sama nazywa nas swoimi wsp贸lpracownikami).
    Ani s艂ychu, ani widu. Ani zdrowo-rozs膮dkowo, zwyczajnie, uczciwie, ani ewangelicznie.

    Tak wygl膮da nasza demokracja i wolno艣膰 s艂owa. Jakby rok 1980, 1990... u nas nie zaowocowa艂 w 偶yciu publicznym ("si臋 u nas nie przyj膮艂")?!

    Jak d艂ugo potrwa "Umys艂 zniewolony", strach przed ujawnieniem swojego my艣lenia, a mo偶e przed samym my艣leniem?!

    I b臋d膮 powtarza膰, rozpowszechnia膰, wmawia膰, 偶e to mnie si臋 boj膮, nie w艂adzy! 呕e to ja deprawuj臋 sfer臋 publiczn膮. Cho膰 ja jestem otwarty na publiczne dyskusje, na inne my艣艂enie, inne wizje 艣wiata (byle jawne), w Realu i w Internecie, nikogo nie cenzuruj臋, nie wykluczam, nie mam 偶adnego wp艂ywu na uk艂ady samorz膮dowe itd... Nawet ksi膮dz w to wierzy :-(

    OdpowiedzUsu艅
  3. Cz艂owiek z cz艂owiekiem zawsze si臋 dogada. Fa艂sz z prawd膮? Pewnie nigdy.

    OdpowiedzUsu艅
  4. Fa艂sz rz膮dzi na blogu "Praca w...". Zagl膮dam i widz臋 pod ostatnim postem "brak komentarzy". FA艁SZ. Jest chocia偶 jeden komentarz, m贸j, zablokowany przez PT Autork臋. A ile jest naprawd臋? Tak wygl膮da korespondencja z radn膮. Taka szczero艣膰, taka otwarto艣膰 :-(

    OdpowiedzUsu艅
  5. Z rado艣ci膮, nieskrywan膮 satysfakcj膮 i nadziej膮 informuj臋, 偶e m贸j komentarz zosta艂 opublikowany przez PT Autork臋 Administratora bloga "Praca w Radzie...". Przyjmuj臋 to za dobry znak. Tylko otwarty dialog zapewni rozw贸j 偶ycia spo艂eczno-publicznego w naszej tzw. wsp贸lnocie lokalnej (gmina, szko艂a, parafia, stowarzyszenia itd) roz艂adowuj膮c kup臋 zb臋dnych napi臋膰, nieporozumie艅 etc. I oszcz臋dzi zdrowie niejednej/go z nas. Brawo!

    OdpowiedzUsu艅
  6. Zn贸w musz臋 wpisa膰 taki sam komentarz, jak przed kilkoma dniami. - "Fa艂sz rz膮dzi na blogu "Praca w...". Zagl膮dam i widz臋 pod ostatnim postem "brak komentarzy". FA艁SZ. Jest chocia偶 jeden komentarz, m贸j, zablokowany przez PT Autork臋. A ile jest naprawd臋? Nie wiemy!!! Nigdy si臋 nie dowiemy?! Tak wygl膮da korespondencja z radn膮. Taka szczero艣膰, taka otwarto艣膰 :-("

    Jak mo偶na - tak publicznie - kpi膰 z dmokracji/wolno艣ci s艂owa? Po co radni zak艂adaj膮 konta internetowe - 偶eby potem publikowa膰 tylko swoje komunikaty, czasem wymuszone komentarze, gdy ju偶 zejd膮 na sp贸d strony, byle nie OTWARTY dialog z mieszka艅cami, czasem a偶 kolegami/kole偶ankami/"wsp贸艂pracownikami" w szkole?!

    Czy demokracja to nie wymiana zda艅, tak偶e! Zw艂aszcza, gdy dotyczy os贸b publicznych, (czasem podw贸jnie) nauczycielki, dyrektorki jej szko艂y, katechety... A potem ta sama osoba poucza po norwidowsku, 偶eby si臋 "pi臋knie r贸偶ni膰"?!

    Jak du偶o fa艂szu zniesie jaka艣 tzw. wsp贸lnota lokalna: gmina, parafia, szko艂a, NGO'sy...

    Jak 艂atwo okre艣li膰 ka偶de moje s艂owo, my艣l, zdanie -agresja, agresja, agresja :-(

    OdpowiedzUsu艅