czwartek, 8 grudnia 2016

Moc wspomnień. Moc prawdy. Pamięci, tożsamości...W Kościele Powszechnym obchodzimy dzisiaj "Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny". Bardzo to rozumowi nidostępne spekulatywne treści wiary. Życie większego duchowego wtajemniczenia. Posłużę się postem znajomej z fb - "Ilekroć rozmyślam o Niepokalanym Poczęciu moim myślom towarzyszy widok Wschodzącego, czy też Niezachodzącego Słońca. Blask Miłosierdzia o którym pisze ks. W. Hryniewicz. Wieczny, Boży Początek, źródło nieustającej łaski , 'owoc żywota'.

„Uczynił Niepokalaną moją drogą” napisał Tomasz Merton, a zarazem „Uczynił moją drogę niepokalaną”, bo nie idę sam/sama. Boża chwała nieustanie promieniuje z wnętrza i jest światłem mej drogi. Jest we mnie, ta cząstka niepokalana dzięki której nie zginę.
Tak, jak człowiek poczyna się w Bogu, tak Bóg rodzi się w człowieku i rodzi się człowiekiem. Oczekujemy Twego Przyjścia. Przyjdź jako Mądrość do dzieci, Kościół wówczas narodzi się człowiekiem". Poezja najlepiej się nadaje do myślenia i pisania o tych tajemnicach.

Ja jednak jako priorytet drogi-prawdy-życia (wiary i rozumu) mam samo życie, które dyktuje post za postem, link, za linkiem... Grafika tytułowa/powyższa zachęca "zrób użytek z możliwości tej strony/uslugi". Robię użytek. Usługa "Twoje wspomnienia" na Fb - wszystkie są sprzed roku, z 8 grudnia 2015! - przygotowała mi na dzisiaj taki plik MOICH postów, czyli WYPOWIEDZI O i W POLSCE i ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM:

1) "Prezes Prokuratorii Generalnej Stanisław Bukowiecki w opinii o projekcie ustawy skierowanej w dniu 3 listopada 1923 r. do premiera skrytykował przyjęte w nim rozwiązania"
Przypomnę, że był kolegą i zwierzchnikiem prawnika ze wsi Annopol w gminie Strachówka, Andrzeja Króla. Najlepszych tam brali! 

2) Konstytucja jest rzeczą świętą - w ustach europosłanki Anny Fotygi - ale tylko w Brukseli. Ale tego nie powtórzy ani ona, ani nikt Z NICH w kraju. W Polsce świętą wolą jest PiS Prezesa i Prezydenta. Uśmiać się, muszą brnąć w sprzeczności, w nowomowie to nieuniknione. Stary język już nie obowiązuje, nowy? nigdy się nie utrwali. Nawet za PRL.

3) Wsłuchajmy się w słowa Mędrca Ziemkiewicza. Są na końcu, w audio i video jego mądrość jest opakowana. Żyliśmy w iluzji 25 lat. W ruinie ruin. Teraz odkręcą, że hej- stworzą świat na nowo. Nowa Polska to byłoby za mało nawet dla Orbana ;-)

4) A to było wypowiedziane w 2010!!! przez PIERWSZEGO PREMIERA WOLNEJ POLSKI Tadeusza Mazowieckiego, choć udostępniłem rok temu:- "Kaczyński niegodziwie kłamie. To niegodziwość nikczemna. Byłem zdumiony, oburzony i rozsierdzony - tak o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego na zjeździe "S" mówił na antenie TVN24 były premier Tadeusz Mazowiecki. Jego zdaniem, prezes PiS mówi nieprawdę i próbuje zniszczyć historię "S", a PiS to partia-sekta, w której trzeba mieć religijny stosunek do przywódcy i wierzyć w historyczne dokonania jego i jego brata - Lecha Kaczyńskiego."

5) Około Bożonarodzeniowe i niepokalanie poczęte wygłupy nowego układu władzy, z Prezesem i Prezydentem na czele, wokół Trybunału Konstytucyjnego! - "Kpi (kpią) czy o drogę pyta (pytają). Znają odpowiedź, mają wiekszość, czyli wszystko: Prezydenta, Sejm, Senat i jeszcze mało, mało... jeszcze chca naszego rozumu i wiary :-(
"Prezydent Andrzej Duda nie zamierza zaprzysiąc trójki sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych przez poprzedni parlament. Poinformował o tym dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski. Dodał, że 9 grudnia prezydent odbierze ślubowanie od sędzi Julii Przyłębskiej.W yraził nadzieję, że zaprzysiężenie sędzi zakończy spór wokół Trybunału. Dodał, że wiele zależy jednak od opozycji, która w ostatnim czasie, zamiast wyciszać spór, nieustannie go podgrzewa". Jak widać nadal GRZEJEMY sprawę KONSTYTUCJI i nie skończymy, póki życia, wiary i rozumu! 

6) Nowa władza robi z nas-Polaków durni. Rżną na żywca, ministry, rzeczniki... Prezydent... Obowiązuje nowomowa!
Każdy z nich mówi kim, czym jest sąd, trybunały, konstytucja.... wszystko obowiązuje WEDŁUG ICH ZABAWY JĘZYKOWEJ!
Czas pogardy! dla rozumu i wiary. Wdali się w diabelskie (diabelne) wywody-zawody. Biada im, biada nam - z nimi pod jednym polskim dachem!

7) Pokażcie mi w Polsce (i świecie całym), gdzie całkiem świeży doktor (PRAWA!) mówi/okazuje, że ma swojego promotora w d... Tak właśnie robi PAD! Stawia Polskę, polski świat na głowie! Przewraca, wywala... burzy fundament kultury... także osobowy. A kimże On jest?! Za kogo się uważa!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz