środa, 25 października 2017

Przeciw tzw. polskiemu kościołowi (pl.2017)


Dzisiaj:
- Człowiek jest drogą Kościoła. Człowiek, podmiot najwyższej godności. Nie - instytucje, które tylko mają mu służyć i ochraniać jego prawa. Stać na straży! Kogo i co chroni tzw. polski kościół (Kościół Powszechny w polskim doczesnym kształcie), w Polsce PiS-u?

"Polska znajduje się na tej samej drodze do totalitaryzmu co Węgry - stwierdziła Lydia Gall, ekspertka organizacji obrony praw człowieka Human Rights Watch (HRW) ds. Europy Wschodniej przy okazji prezentacji raportu o skutkach zmian ustawodawczych wprowadzonych od 2015 r. przez rząd PiS..." (tutaj).

Wczoraj
- Jestem synem Kościoła Powszechnego, pisanego zawsze z wielkiej litery To, co nazywa się polskim kościołem (zwłaszcza za obecnej politycznej kadencji) jest smutną deformacją, anty dobrą nowiną przyszytą do tzw. dobrej zmiany. Głoszonej  i sprzedawanej w okładkach tej jedynie słusznej partii. Gdybym był bardziej zdeterminowany, podpaliłbym się pod siedzibą KEP(iskopatu). Dlaczego? Bo mnie wypełnia Kościół Powszechny Soboru Watykańskiego II i jego (czyli synodalnego) ojca-uczestnika i syna-realizatora (praktyka zarządzającego) wcielającego jego ducha i słowo w życie współczesnego świata. Jestem już przeterminowany, wraz z nimi, od dawna. Przeczytajcie ten fragment nauczania Papieża-Polaka sprzed 38 lat. O takim rozumieniu człowieka, Kościoła/religii i współczesnego świata (kultury) możemy dzisiaj tylko śnić, w Polsce. Nie tylko w Polsce PiS-u, ale szczególnie PiS-u.

JEŚLI PORUSZY MNIE JAKAŚ INFORMACJA LUB WIĘKSZY TEKST PISZĘ NOTATKĘ WERSOWANĄ LUB POST. JEŚLI NIE OPUBLIKUJĘ NATYCHMIAST (BEZ ZBĘDNEJ ZWŁOKI) TRUDNO MI PÓŻNIEJ DO NICH WRACAĆ, A ZWŁASZCA UPUBLICZNIAĆ. DZISIAJ TEŻ TAK BYŁO. WCZORAJ PORUSZONY DO GŁĘBI MOJEGO JESTESTWA ROZWAŻANIAMI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁĄ II, ZOSTAŁYBY W BRUDNOPISIE, GDYBY NIE RAPORT HUMAN RIGHTS WATCH. DOPOWIADAJĄ SIĘ, KRZYCZĄ WIELKIMI LITERAMI.PS. CZEKA JESZCZE WCZEŚNIEJSZY POST NA BRUDNO ZATYTUŁOWANY "POST DO I DLA KSIĄDZA PROBOSZCZA (A NAWET BISKUPA)" - O TYCH SAMYCH SPRAWACH DOŚWIADCZANYCH NA WŁASNEJ OSOBIE W PARAFII I DIECEZJI.

Poniżej jest tekst świętego człowieka, który został papieżem, który był duchem naszych/moich czasów. Czasów marzeń i zrealizowanej wolności, godności Polaka, ponadpolitycznych, uniwersalnych, wiecznych. Dane mi zostało powołania na naocznego świadka i uczestnika tamtej prawdy o człowieku, Kościele, kulturze i Polscre w świecie współczesnym. Może jakiś ksiądz lub siostra zakonna wątpić w swoje powołąnie. Ja, w swoje, NIE! Mam (takie) powołanie! Basta!
Oto tekst wygłoszony do i dla całego świata przed 38 laty!

" 19. Odwołuję się do różnych form niesprawiedliwości w dziedzinie ducha. Człowiek może rzeczywiście być zraniony w swojej wewnętrznej relacji z prawdą, w swoim sumieniu, w swoich najbardziej osobistych przekonaniach, w swoim spojrzeniu na świat, w swojej wierze religijnej, i w sferze tego, co jest znane jako wolności obywatelskie. Decydujące dla tych ostatnich jest równość praw, bez dyskryminacji ze względu na pochodzenie, rasę, płeć, narodowość, religię, przekonania polityczne i tym podobne. Równość praw oznacza wykluczenie niektórych form przywilejów dla niektórych i dyskryminację dla innych, [bez względu] czy są to osoby urodzone w tym samym kraju, czy też osoby z różnych środowisk, narodowości, ras i ideologii. Przez wieki cała cywilizacja szła [pęd] w jednym kierunku: dając życie poszczególnym społecznościomm politycznym formę, w której można w pełni zagwarantować obiektywne prawa ducha, ludzkiego sumienia i ludzkiej kreatywności, w tym relacji człowieka z Bogiem . Mimo to w tej dziedzinie nadal obserwujemy powtarzające się zagrożenia i naruszenia, często bez możliwości odwołania się do wyższej władzy lub uzyskania skutecznego antidotum.

Poza samą gwarancją formuł prawnych, chroniących zasadę wolności ducha ludzkiego, takich jak wolność myśli i ich wyrażenia, wolność religijna i wolność sumienia, często istnieją takie struktury życia społecznego, w których praktyczne korzystanie z tych wolności jest praktycznie uniemożliwone, jeśli nie formalnie, to skazując [praktycznie] na bycie obywatelem drugiej lub trzeciej kategorii, co zagraża jego szansom na rozwój społeczny, jego karierze zawodowej lub dostępu do pewnych stanowisk, a także utracie możliwości (wy)kształcenia dzieci w pełnej wolności. Jest kwestią najwyższej wagi, aby, zarówno w życiu społecznym jakiejś społeczności, jak również w życiu międzynarodowym, wszyscy ludzie w każdym narodzie i kraju, byli w stanie skutecznie korzystać z pełnych praw, w ramach jakiegokolwiek ustroju lub systemu politycznego. Jedynie zapewnienie tej prawdziwej kompletności praw dla każdego człowieka bez dyskryminacji może zapewnić pokój u jego prawdziwych korzeni.

20. /.../ Chciałbym tu powtórzyć, jako mój wkład w poszanowanie duchowego wymiaru człowieka, niektóre zasady zawarte w Deklaracji "Dignitatis Humanae" Soboru Watykańskiego II:  „Z racji godności swojej wszyscy ludzie, ponieważ są osobami, czyli istotami wyposażonymi w rozum i wolną wolę, a tym samym w osobistą odpowiedzialność, nagleni są własną swą naturą, a także obowiązani moralnie do szukania prawdy, przede wszystkim w dziedzinie religii. Obowiązani są też trwać przy poznanej prawdzie i całe swoje życie układać według jej wymagań.>> (Jan Paweł II, ONZ, 2 października 1979).

TO BYŁ I JEST MÓJ ŚWIAT, MOICH IDEAŁÓW I PRAWDY KONTEMPLOWANEJ NA DWÓCH SKRZYDŁACH. W TYM ŚWIECIE CHCĘ UMRZEĆ. ALE NIE WRAZ Z NIM. WIERZĘ, ŻE ŚWIAT TYCH WARTOŚCI I PRAWDY ZMARTWYCHWSTANIE, MOŻE W JAKIMŚ KOLEJNYM ŚWIĘTYM (POLAKU?!).

PS.
Zdjęcie z tej strony.

5 komentarzy:


 1. Dezintegracja kościelno-gminno-większa 2014! Panie ratuj! MBA wstawiaj się za nami!

  https://strachowka.blogspot.com/2014/10/kto-chce-zniszczyc-nasza-rzeczpospolita.html?spref=fb

  OdpowiedzUsuń

 2. "Nie witamy tych osób serdecznie i czekamy, by jak najszybciej ci nadużywający polskiej gościnności ludzie sobie stąd wyjechali. A rozpytywani przez tych gości Polacy niech im nie udzielają żadnych informacji, bo to byłaby forma donosu na Polskę" (Posłanka Pawłowicz, PiS, o Komisji Weneckiej). Horror! :-(

  https://wiadomosci.wp.pl/zamieszanie-wokol-komisji-weneckiej-pawlowicz-trafia-rykoszetem-w-pis-budke-i-tarczynskiego-posadzono-obok-siebie-6180622728018049a

  OdpowiedzUsuń

 3. "Nigdy nie wolno wykorzystywać religii w celu zdobycia władzy lub utrzymania wpływów politycznych" ZGROZA PL.2017! :-(

  https://wiadomosci.wp.pl/biskup-polowy-wp-jozef-guzdek-upomina-resort-macierewicza-6181256678479489a

  OdpowiedzUsuń

 4. Zgniłe owoce ich politycznej filozofio-pragmatyki: zmiana paradygmatu bliźniego, śmiech z ofiary całopalnej...

  https://wiadomosci.wp.pl/troszke-sie-tu-smialismy-z-tego-samospalenia-szokujace-slowa-ale-ziemkiewicz-poszedl-o-krok-dalej-6181314253158017a

  OdpowiedzUsuń

 5. Deprawację, demoralizację zewsząd widać! Z UE, Wenecji, ONZ, Peru itd. :-( 

  http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/310279927-Specjalny-sprawozdawca-ONZ-niezaleznosc-sadownictwa-w-Polsce-zagrozona.html

  OdpowiedzUsuń