środa, 22 stycznia 2020

PiS-KEP wojna z prawdą. Wiem, co chcę powiedzieć, a czego (od Was) nie słyszę

źródła zdjęć w linkach

Wojna polsko-polska, wbrew nadziei? Bez dwóch zdań. Bez pardonu. Polsko-katolicka nawalanka. 

NIECH NIKT NIE WYŁĄCZA Z TEGO KOŚCIOŁA.PL. 
CO BÓG ZŁĄCZYŁ 1054 LATA TEMU, 
NIECH CZŁOWIEK MAŁEJ WIARY NIE ROZDZIELA! 
BÓG DA SOBIE I Z NAMI RADĘ!! 

Myślący człowiek dobrej woli potrafi brać nasze sprawy tęczą zachwytu od Zenitu Wszech-doskonałości Dziejów. Zwłaszcza, jeśli żyje i uważa się za obywatela Rzeczpospolitej Norwidowskiej! :)

Nadzieja rosła we mnie w ostatnich dniach wraz każdym słowem dzielonym w dyskusji z mądrymi ludźmi… A jednak odczytuję także znaki wojny w kilku wydarzeniach.

- "Na Rynku w Myślenicach (woj. małopolskie) odprawiono mszę św. z okazji 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej. Przewodniczył jej nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. W nabożeństwie wziął udział także wicepremier i minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Homilię wygłosił krakowski metropolita abp Marek Jędraszewski. Duchowny przypomniał o licznych koronacjach obrazów Matki Boskiej w Polsce w latach 60. Według niego wpisało się to w doświadczenie wspólnoty, która zmagała się z "ateistycznym systemem komunistycznym" oraz "uciekała się pod szczególną opiekę Matki Bożej"…. Według Jędraszewskiego, "walczy się także z polskim narodem i jego kulturą mającą taką wspaniała tradycję". - Kulturą, która nas ocaliła jako naród i dała powód do poczucia suwerenności" (tutaj)

- Nie tak dawno zawsze walczący bp Frankowski na Jasnej Górze wezwał do walki. "Idzie na Polskę potop genderyzmu, LGBT, dewiacji" (tutaj)

- A kandydat na Prezydenta RP Szymon Hołownia mówi ze swadą o wierze, ewangelii, Kościele Świętym i Powszechnym Apostolskim…    (tutaj)

- Tu zaś jest link na całe wydarzenie "Wielkich pytań" na rzeszowskiej konferencji sprzed roku. "- O problemach współczesnego chrześcijaństwa rozmawiają abp Grzegorz Ryś, Szymon Hołownia i Wojciech Bonowicz. Cykl paneli dyskusyjnych "W labiryncie świata" realizowany jest przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz Klasztor Ojców Dominikanów w Rzeszowie... we współpracy z "Tygodnikiem Powszechnym"... realizując projekt "Wielkie pytania dla Polski na nowo", dzięki wsparciu z grantu Templeton Religion Trust." (tutaj)
ps. katecheta polski - powołany w poprzednim stanie wojennym prosto z SOLIDARNOŚCI, aby na zawsze już "być z polską młodzieżą", absolwent filozofii przyrody na ATK (obecnie UKSW) nie musi wyjaśniać, dlaczego ich lubi! Skądinąd IV Polski Wieszcz Norwid też zachęcał do "pracy w pocie swego czoła".

- Inny kandydat na Prezydenta RP 2020-25, jeszcze kadencyjnie rządzący, Andrzej Duda grzmi na sędziów, rozdaje laurki synom chłopskim, a nawet mnie - dziadkom i babciom.pl - na ich/nasz dzień właściwie czysto niepolityczny, lecz - w istocie rzeczy - czysto rodzinny.

"Wincenty Witos był chłopem, który pochodził z niezamożnej włościańskiej rodziny. Jego postawa uczy, że dziecko polskiej wsi jest tak samo godne jak każdy inny obywatel Rzeczpospolitej - dodał.
Prezydent chwalił rolników, za to że „produkują żywność, tym samym zapewniając Polsce bezpieczeństwo, wylewając pot”. To bardzo ważne, polscy rolnicy teraz zapewnią nam bezpieczeństwo żywnościowe. Bezpieczeństwo żywnościowe jest ważne. To jest wielka rola, którą polscy rolnicy spełniają w sposób doskonały.
- Patrzę na Janusza Wojciechowskiego. Gdyby Wincenty Witos dożył dzisiejszych czasów, byłby dumny, że Polska jest krajem, w którym rolnictwo ma taką wagę, że człowiekiem najważniejszym w Europie jest Polak wychowany na wsi od maleńkości" (Andrzej Duda, w Wierzchosławicach).

Prezydent Duda zasłynął ostatnio dwoma wykrzyczanymi przemówieniami. Do mieszkańców Zwolenia i do górników przy piwie. Oba są dla mnie obrazą polskiej inteligencji. Ba! Rozumu i kultury człowieka myślącego i wykształconego we wszelkich językach naszego świata, Naszej Matki Tej Ziemi!

Jarosław Kurski, brat Prezesa Telewizji Polskiej, czyli "narodowej" napisał tak, że każdemu by w pięty poszło, ale nie wiem czy Jego Wysokości PAD RP! "Ten groteskowy człowiek chce „oczyścić do końca nasz polski dom, tak żeby był czysty, porządny i piękny”. Pogromowy język, moczarowski styl, gomułkowska mentalność. Jego skromny umysł nie ogarnia, że prowadzi PL ku tragedii. Prezydent" "https://www.wiesci24.pl/2020/01/20/kurski-ostro-o-dudzie-pogromowy-jezyk-moczarowski-styl-gomulkowska-mentalnosc/

A profesorskim, czyli wyważonym językiem Aleksandra Halla to "tylko" - "Nieuczciwa retoryka Andrzeja Dudy... [dlatego] wyzwaniem dla wyborczych konkurentów prezydenta jest zdemaskowanie fałszu jego przesłania. Obóz władzy już dawno uznał, że wszystkie chwyty są dozwolone, aby przeforsować „reformę" wymiaru sprawiedliwości. Nie ma skrupułów w posługiwaniu się agresywną retoryką, dyskwalifikującą środowisko sędziowskie. Do niedawna celowali w niej minister Ziobro i jego najbliżsi współpracownicy z Ministerstwa Sprawiedliwości. Niewiele ustępował im premier Mateusz Morawiecki. Prezydent grzmi na komunistów i postkomunistów, ale sięga do retoryki Gierka z marca 1968 r." (tutaj).

Do polskiej inteligencji wpisała mnie historia rodziny Trębickich, Jackowskich, Kapaonów i Królów (Mecenasa Andrzeja Króla ur. 1870, zm. 1952, chłopskiego syna ze wsi Annopol) i odziedziczone po nich miejsce zamieszkania, czyli Sanktuarium Matki Bożej Annopolskiej z 3 lipca 1910. POLSKA INTELIGENCJA (TAKŻE TA Z PRZYDOMKIEM "KATOLICKA" MILCZEĆ NIE MOŻE - TO IMPERATYW MORALNY!

- "Stowarzyszenie Polskich Sędziów "Iustitia" wyraża stanowczy sprzeciw wobec kampanii nienawiści skierowanej przeciwko sędziom, realizowanej przez urzędującego prezydenta RP Andrzeja Dudę przy okazji spotkań przedwyborczych w Zwoleniu i Katowicach" (tutaj).

- "to jest granie na najniższych instynktach " (Senator RP, Marek Borowski).

- "Pomimo wyroku Izby Pracy Sądu Najwyższego Krajowa Rada Sądownictwa nie przestanie nominować sędziów i opiniować kolejnych kandydatów" (Sędzia L.Mazur, neo-KRS)

- "SN zbada legalność izb. Bo Marszałek Elżbieta Witek kieruje wniosek do nowego Trybunału Konstytucyjnego "- W odpowiedzialności za państwo... Organ ma rozstrzygnąć spór pomiędzy Sądem Najwyższym a Sejmem... - To co robi Małgorzata Gersdorf to podważenie prawa do stanowienia ustaw i podważanie kompetencji parlamentu - oceniła Marszałek Sejmu. Według Elżbiety Witek czwartkowe posiedzenie połączonych Izb Sądu Najwyższego, które ma zbadać status sędziów z Izby Dyscyplinarnej oraz Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, powinno zostać wstrzymane." (tutaj).

 "Mamy do czynienia z ordynarnym zamachem konstytucyjnym - mówił Rzepliński, kiedy komentował kandydatów PiS na sędziów TK. Mowa o kontrowersyjnych postaciach z PiS - Stanisławie Piotrowiczu i Krystynie Pawłowicz. Co na to Przyłębska?

- Pan prezes Andrzej Rzepliński przyznał sobie kompetencje do decydowania, kto jest, a kto nie jest sędzią Trybunału - zaznaczyła i żałuje, że dyskusja o wymiarze sprawiedliwości nie jest "prawniczą cywilizowaną rozmową", a "sporem politycznym o niskim poziomie kultury, prowadzonym z wielką zapiekłością". W tym sporze, jak zauważa prezes TK, uczestniczą osoby, które z racji statusu, nie powinny brać w nim udziału. - Mam na myśli w szczególności kilku sędziów TK w stanie spoczynku oraz sędziów sprawujących wymiar sprawiedliwości... Zresztą krytykuje [nie tylko] Andrzeja Rzeplińskiego. Upomina też Małgorzatę Gersdorf ... uważa, że oboje "uzurpują sobie kompetencje". (tutaj).

A sam Prezes PiS-KEP-ustroju J. KACZYŃSKI, wszystkowiedzący zawsze (co zreszta nadaje blask całej jedynie słusznej partii) i jego janczarzy grzmią, że to "jest zamach na suwerenność i niepodległość naszego kraju, bo dochodzi do nielegalnych - według nich - prób ingerowania w proces prawodawczy w Polsce" PiS-poseł Krzysztof Sobolewski. Skomentował w ten sposób słowa prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego o "nowym zamachu na suwerenność i niepodległość" kraju" (tutaj).

Były Premier i Przewodniczący Rady Europejskiej Donald TUSK także wypowiada stanowcze sądy - "Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim. Głosujesz na nich? Masz prawo. Ale nie masz prawa dłużej udawać, że tego nie widzisz. Bo widzisz" (tutaj)

Klamrą, przynajmniej tych zapisków moich, uczynię duchownego-hierarchę, lub zwał jak zwał, aktualnego abp krakowskiego, który "został wyróżniony w ramach konferencji naukowej "Kardynał Stefan Wyszyński - absolwent Katedry Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL"... - Wielu ludzi w Polsce cieszy się, że mamy takiego odważnego biskupa, który nie lęka się medialnych ataków - mówił podczas laudacji prof. Dariusz Kowalczyk." (tutaj). ps.  Ponieważ abp-profesor jest 4 lata starszy ode mnie (zwykłego katechety) obaj znamy marksizm nie tylko w teorii, ale i bardzo z osobowo-życiowej praktyki. Mnie też wpływ marksizmu-leninizmu na życie dzisiejsze w Kraju nad Wisłą bardzo frapuje, i także widzę promieniowanie zasianego wtedy zła. Ale inaczej. Także w polskim katolicyzmie i Kościele.pl. Choćby w lekce-sobie-ważeniu litery i ducha Soboru Watykańskiego II i nauk społeczno-mądrościowych św. Jana Karola i Pawła z Krakowa Wojtyły Papieża.PL. Codziennie chyba o tym piszę, zwłaszcza w formie wersowanej.

***

Procedury, spory konstytucyjne są wodą na młyn komentatorów, zwłaszcza dla oglądalności i klikalności w mediach. A istota rzeczy??? Mało kto się nią przejmuje, znika w otmętach polskiego absurdu pod rządami Prezesa i jego ustroju (PiS-KEP-Dudo-Kuchcińsko-Nawacko-Banasiowo-Witkowo-jakiś itd). Absurd do sześcianu, by zwykły rozum i kultura człowieka zblakły (na czas-kadencję ich rządów).
Mnie to już nic-prawie nie dziwi, myślałem, jak myślę i robię swoje. Duch Czasu jak mnie prowadził od 16 października 1978, tak nadal prowadzi. Dzisiaj sprawniej nawet, bo sprzęt ICT mam naprawiony-zaktualizowany, na miarę potrzeb i możliwości. Piszę i publikuje, zwracając się - jak w kolędzie - do wszystkich ludzi dobrej woli. Hominibus bonae voluntatis - po łacinie. W kolędzie jest jeszcze początek "Gloria, gloria in excelsis Deo et Pax...". Pokój we mnie jest wielki, przyszedł wraz z długą drogą-prawdą-życiem. Droga-Prawda-Życie są ewangeliczną Dobrą Nowiną. Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. Ewangelia - to po grecku. Dobra Nowina - to po polsku.

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Sędzia Nawacki zabrania (utrudnia) badać sprawę podpisów pod zgłoszeniami na członków do neo-KRS (wśród tych papierów musi też być jego sprawa, jego zgłoszenie przez kogoś podpisane), a Sędzina-Prezeska TK zabrania debatowania! Koń rży z uciechy. Ja z nim :-)
Tak brzmi jej komunikat:
"W związku ze wszczęciem przez Trybunał Konstytucyjny postępowania z wniosku marszałek Sejmu, czwartkowe posiedzenie trzech Izb Sądu Najwyższego zostaje zawieszone" - brzmi oświadczenie prezes TK cytowane przez PAP." (TUTAJ)!!!

Koń rży z uciechy. Ja z nim :-)
Może nasi mędrcy rozwiążą jeszcze EUROPĘ, a także - a co tam - i świat cały??? ;)


***

NA SKRZYŻOWANIU DRÓG NASZYCH

każdy z nas ma swoją łaskę stanu
i racje jego stanu są mu objawiane
ciekawe co kto w nas zobaczy
dostanie na skrzyżowaniu naszych dróg

          (środa, 22 stycznia 2020, g. 13.17)

***

PRAWDA ZASADĄ PRAWORZĄDNOŚCI

              /spór katechety z politologami.pl/

nie partyjno-polityczne układanki
pięknie podane w propagandzie
jeszcze piękniej komentowane
przez medialnych komentatorów

ale trzeba w prawdę wierzyć
to się już nie zdarza w polityce
jest tylko skuteczność i sojusze
by władze osiągnąć (na wieczność)

ja taki świat odrzuciłem
powiedziałbym nawet potępiam
ale moje potępienie tu nic nie znaczy
starego ojca dziadka katechety patrioty

nauki polityczne w prawdę nie wierzą
prawdą stały się zasady ich podręczników
że któraś partia coś lepiej rozgrywa
osiąga w wyborach zwycięstwo i rządzi

efekt mamy tragicznie skuteczny polski
ani prawdy ani praworządności nie mamy
mogą za to se gadać w studiach bez końca
kto kogo i jak oszwabił plus Kościół

Kościół gra kluczową rolę w pis-układankach
ma uwiarygadniać każdą bzdurę i absurd
więc i Ty Sławku w ich gronie uwiarygadniasz
jesteś wszak naukowcem i polskim katolikiem

kościół.pl stoi przy partii (znów jedynie słusznej)
partia trzyma się mocno i broni swojego kościoła
bez niego któż by ich uwiarygodniał bez prawdy
jakby Boga nie było (jest za to polska tradycja)

prawdą i chwałą Bożą jest żyjący człowiek
ale to sobie możemy powtarzać na boku
żeby główny nurt nie usłyszał ani nas widział
bo szybciutko potępi w katedrach nawet na Wawelu

prawdą i chwałą jest tylko żyjący człowiek-osoba
który może dojść do poznania prawdy
prawdę kontemplować w locie na dwóch skrzydłach
nie kuśtykać podpierając się laską poli-itp-logiczną

logika sprzedawana (wciskana) medialnie cóż znaczy
tyle ile mówiącym przynosi pożytku (korzyści jakichś)
wobec realizmu prawdy która jest (i jest poznawalna)
w aspektach istotowych i konstytutywnych (niepolitycznych)

osoba na drodze integralnego rozwoju
raczkuje już w watykańskiej dykasterii
pod wodzą kardynała Murzyna z Afryki
lecz czy kiedyś go ktoś zastąpi z Polski

kto u nas jeszcze pamięta Sobór i Papieża.pl
z ich zasadami także dla polityki
która ma dawać motywy życia i nadziei
stawiać je w każdym wystąpieniu przed wyborcami

           (środa, 22 stycznia 2020, g. 9.30)

***

ANDRZEJU I SŁAWKU

            /będę z polska młodzieżą do końca/

znów o was myślę i piszę
pisanie i myślenie są mi nierozłączone
podporządkowaniem władzy i tradycji
jestem urodzonym niepoprawnościowcem

dzisiaj także napisał Wałęsa do świata
że znów walczyć musimy o wolność
o demokratyczną i odpowiedzialną Polskę
otwartą na wyzwania stojące przed światem

Kościół też w tej walce i misji ma miejsce
ale nie w sojuszu z zakłamanym PiS partią
ten który poznaliśmy w Kodniu i Legionowie
soborowy papieski wiary rozumnej ekumenii

taka jest dzisiaj droga-prawda-życie moje
nie wymyśliłem ani wziąłem samowolnie
to kim jestem z pamięcią i tożsamością
a w niej wy jesteście od zawsze

przekażcie dalej proszę
moją irytację i błagalną prośbę
żeby prawda nie ginęła w poprawności
o tym co się w Polsce TERAZ dzieje

ile razy już próbowałem nadaremnie
pisać publicznie o skandalu PiS-KEP-u
proszę i proszę i proszę
nie powielajcie analiz stanu bez religii

to co jest TERAZ w Polsce jest metafizyczne
polityka partii się nie wytłumaczy
bez uwzględniania chrztu Polski
i społeczno-kulturowych implikacji

to nie partie (tylko) grają o władzę nad nami
to grają piekła i niebiosa
w nas ucieleśnione wcielone i w instytucje
o prawdę którą można kontemplować

partie są za głupie i ograniczone (statutowo)
trzeba rozumieć dużo więcej
żeby Polskę rozumieć i mądrze prowadzić
bezczelnie cynicznie to robi PiS-Kaczyński

jak barany idą za nim biskupi i księża
legalizując błogosławiąc ich władzy
kopiując klonując następne pokolenia głupców
bez mądrości Soboru Papieża.pl i wieszczów

gdzie jest czarna linia zdrady i bezeceństwa
dla mnie już dawno ją przekroczyli
nazywam ich ustrój deprywacyjnym
bo o godność (wolnego) człowieka tu chodzi

ilu jeszcze muszą namnożyć fałsz-blagierów
Banasiów Nawackich Kuchcińskich KRS-ów
przecież jeśli lud kiedyś prawda olśni blaskiem
kopną w dupę taki kościół blagierów (cynicznych)

to nie jest sprawa doktryny
tym bardziej wiary złączonej z rozumem
to tylko gra o wygody i władzę nad nami
owcami beczącymi ładnie na Pasterkach

to nie jest przede wszystkim polityka
to sprawa moralna etyczno-metafizyczna
wyżyn człowieczeństwa w kulturze
na miarę Norwida Prusa nas i papieży

jestem politycznie i kościelnie nieskuteczny
uświadamiają mi to ciągle młodzi (pokolenie)
chciałbym mówić jak Greta Thunberg
na szczycie klimatycznym w ONZ (how dare)

     (wtorek, 21 stycznia 2020, g. 12.28)

***

KOŚCIÓŁ DOMOWYCH POKOLEŃ

          /metafizyka w istocie rodzinna/

jest taki kościół
w nim jest miłosierdzie Boże
nie szukajcie tylko punktowo

to się poznaje w czasie
kto siebie na prawdę otwiera
widzi słyszy czuje rozumie

w pracy swego czoła się dochodzi
wiara i rozum kontemplują prawdę
przynajmniej mogą jeśli zechcą

dopisuję dzisiaj rozdział nowy
naocznie doznany potwierdzony
drogą-prawdą-życiem

dziadkowaniem nowym pokoleniom
z mych-naszych córek i synów
istotę dziadkowania opiszę (chcę)

to relacja osobowa
kogoś małego z kimś starym
początku życia z życiowym końcem

oni sobie nic z tego nie robią
podają rękę siądą na kolana
zaufanie jest ich imieniem

chcą cię a ty ich chcesz
jesteście sobie potrzebni
ponad czas i ograniczenia

granice czasu i zdrowia
ale nie istnienia w prawdzie
drogi-dróg-prawdy-i-życia

     (poniedziałek, 20 stycznia 2020, g. 10.39)

***

FAŁSZ KATOLICYZMU.PL

           /nie słyszy- nie wie- nie widzi- nie zna... /

oszukał nas
oszukaliśmy się sami
daliśmy mu władzę nad rozumem
tym płytkim światopoglądowym

przecież Kościół jest święty
Kościół głosi prawdę
Kościół nie może się mylić
tak wy-cho-wy-wani wierzyliśmy

aż przyszedł PiS z prezesem
i zawłaszczył
bezrozumną wiarę i tradycję
dla partyjno-politycznych interesów

sprzyja im czas pokomunistyczny
pływania po powierzchni rzeczy
unikając nurkowania w głębi
szukania prawdy czyli istoty rzeczy

prawda zniknęła z medialnych dyskusji
nie jest odniesieniem dla rozmówców
odniesieniem są słupki wyborcze
skuteczna kampania rządzenia i opozycji

Kościół zdradził człowieka w Polsce
gdzie jesteś katolicka inteligencjo
larum grają podniebne
wy pochowani milczycie

poznacie prawdę a prawda wyzwoli
było mottem życia Papieża-Polaka
dzielił się owocami osobowego myślenia
wszędzie  w UNESCO ONZ Parlamentach

jest jeszcze dostępny bardziej w Internecie
także w uroczystej formie encyklikalnej
polscy zadufani księża mówią zbyt trudne
a tak zwanym świeckim w ogóle po co

znów sprawdzona zdradziecka zgraja
w historii zwana sojuszem ołtarza z tronem
szykuje nową kampanie (prezydencką)
wyciągają kolubrynę z Jasnej Góry

potop genderyzmu i seksualizowanie bronią
na tępo bezmyślnych po PRL Rodaków
sędziom (prawnikom) też się mocno dostanie
wroga skutecznie zawsze mają na zawołanie

wódz z Torunia w tej wojnie przewodzi
grożąc wrogiem fundusze zdobywa skutecznie
skuteczność jest im wszystkim ideałem
ideał prawdy nie popłaca

kto jeszcze dzisiaj rozumie wieszczów (i JPII)
że prawda jest po to by zachwycała
i piękno i dobro po zenit wszech-doskonałości
do pracy aż po zmartwychwstanie

    (poniedziałek, 20 stycznia 2020, g. 9.45)

***

OSĄD ROZUMU I KULTURY

czy rozum może sądzić prawdę
czy może to tylko skuteczna partia
która wygrywa wybory i rządzi
bo nie ma nic pozapolitycznego

taka dyskusja się w Polsce toczy
w Parlamencie i mediach
popeerelowscy Rodacy tak wierzą
że partie tworzą i sądzę prawdę

biedny ja i samotny w Ojczyźnie
który zawsze prawdy pożądałem
urodziłem się na antykomunistę
nie wiedziałem że i na antypisowca

jedynie słuszne partie to zbrodnia
na rozumie i kulturze człowieka
wszystko sobie podporządkowują
i nigdy nie mogą przestać

a ja wierzę w rozum i kulturę człowieka
że mogą poznać i kontemplować prawdę
wierzę że najbardziej na uniwersytetach
w dialogu wspólnocie istocie kulturze

na naszych oczach ta zbrodnia się dzieje
że partie i polityka wszystko zawłaszczają
najgorzej gdy profesorowie temu ulegają
poprawności siebie i rodziny poddając

na tym buduje swą przyszłość Prezydent
za nic mając promotorów i profesorów
bo on ma za sobą partię i ikonę prezesa
na pohybel rozumowi i kulturze człowieka

wierzę że cyber...net i informatycy
we wszelkich swoich językach i świata
w dialogu kultury potrafią
niezależność zapewnić i jednym i drugim

nie o tym rozprawiają w mediach
biją pianę show poprawnościowych
kto by tam pytał o istotę rzeczy (prawdę)
o człowieka świat jego-nasz a nawet Boga

    (niedziela, 19 stycznia 2020, g. 10.30)

***

MIŁOSIERDZIE BOŻE

          /wiara i rozum kontemplują prawdę/

kto wierzy wszędzie znajdzie
w tym co jest nie w teorii
w teorii może nawet więcej
ja poprzestaję na realizmie

widzę je w tym co było
co poznałem dotknąłem poczułem
własnym życiem-prawdą-drogą
szukając we wszystkim sensu

w którymś momencie usłyszałem
jeszcze szukasz obejrzyj się za siebie
już jestem czekam ciebie obejmuje
w tym co było drogą prawdą życiem

a dzisiaj pod koniec daję więcej
nowe pokolenie wnuków wnuczek
Bóg nigdy nie zwątpi w ciebie człowieku
sam sobie nie może zaprzeczyć

a co z tymi którzy nie wierzą w Ciebie
no wybacz w coś wierzyć przecież muszą
nie wszystko im się materializuje tu teraz
nie ma takiego człowieka na świecie

      (niedziela, 19 stycznia 2020, g. 9.59)

***

ZAWSTYDZENIE

     /moja rzeczywistość upodmiotowana/

to silne uczucie
potężnie mnie dopadło z rana
przed kurierem ze świata
i przed światem całym

przed żoną dziećmi ich dziećmi
za moje dziadostwo życiowe
miłość rozpuściła mi się w rozumie
tylko to dać im mogę

wiem już dość dużo i to
że zawstydzenie ustąpi
innym samopoczuciom i prawdom
w tej jednej jedynym Logosie

tylko to dać wam mogę
co we mnie zamieszkało
i jest i się dzieje (pytajcie)
to wam zostawię jako spadek

nie piszę nadaremnie
czyli i życie jest nie nadaremne
uchwyciełem przeżyłem daną chwilę
jaką była i ja jaki byłem

    (piątek, 17 stycznia 2020, g. 10.56)

***

MÓJ DZIEŃ (I NOCE)

         /wypatrując wieczności (już)/

mój dzień się dzieje
nie dnieje raczej zmierzcha
zwykłym prawem natury

zauważam i obserwuję
że toczy się inaczej
bo od wieczora do wieczora

wieczorem chętnie zasypiam
budzę się rano dość chętnie
najchętniej z rana piszę

pisuję kwantowo
tak jak mi prawda błyska
błyskami kwantowo się daje

potem czekam na wieczór
by znów pójść spać
położyć się na krócej lub dłużej

  (środa, 16 stycznia 2020, g. 13.39)

***

PODMIOTOWY PUNKT WSZECHŚWIATA

         /chwała i dziękczynienie nawet w śmierci/

ja ty on ona ono każda każdy
jest podmiotowym centrum
jest wielkie coś poza nami
i w nas jest wielkie coś
światy zewnętrzny i wewnętrzny są
widzialne i niewidzialne

(wszech)świat zawsze jest jakiś
i ja jakiś o każdej porze danej
lato jesień pokoje i wojny
dobry średni i zły byt i bytowanie
gniew żony dom się rujnujący
i sens nad wszystko i wszystkich w Logosie

ten sens kontemplować mogę
tu teraz w okolicznościach danych
czy naprawdę każdy w każdych
życie weryfikuje zdarzeniami
czy są granice bólu w cierpieniach
jakie są i jak je się przekracza

droga-prawda-życie są absolutem
w nich każdy podmiot się dzieje
od uświadomionego początku
po nieświadomy koniec

świadomosci siebie podmiotowego
nie zwij w poznaniu rzeczą wtórą
forma i treść są i style i podmiot
nikt poza siebie nie wyjdzie
bieda jeśli samego siebie nie poznasz
nie tylko tu i teraz jest ważne
ale i dlaczego tu i teraz także

     (środa, 15 stycznia 2020, g. 9.35)

***

PROTEST JÓZEFA K

    /Andrzeju i Sławku ratujcie prawdę i godność.pl/

Józef K jest człowiekiem w człowieku
znaną figurą tekstem-literatury-kultury
przeciwko knowaniom wszelkich władz
by wydać wyrok i zabić wolną osobę

ja ojciec dziadek mąż i chrześcijanin
ja solidarnościowiec katecheta
samorządowiec odkrywca RzN
zabieram głos przeciw milczącym

milczą gdy łamie się prawa człowieka
łamie PiS-rząd i PiS-katolicyzm
błogosławią zdemenciali biskupi
kłamiąc prawdzie i godności osoby

w kłamstwo się przemienili
kłamstwem zrobili Kościół w Polsce
deprawują mi dzieci i wnuków
ogłupiają naród wierzących

partii władzy i wygody zaprzedani
lenistwem intelektualnym zgorzkniali
nie zrozumieli Soboru ani Papieża-Polaka
i cóż że mamy teraz Prymasa Polaka

(wt. 14 sty. 2020, g. 13.28) TU- Niezjednoczeni....PL3 komentarze:


 1. Trzeba i to włączyć i czytać, ile może być złej woli w naszym Kościele! SKANDAL!

  https://www.facebook.com/KatechezaOnline/posts/2669254383163692?__tn__=H-R

  OdpowiedzUsuń

 2. "Absurdy w rozumowaniu marszałka Sejmu i osoby kierującej Trybunałem... pokazują jakie owoce musi rodzić zgniły ustrój PiS-KEP-u!
  ... Jarosław Kaczyński przybywa z wytycznymi dla marszałek Sejmu. Prezes PiS angażuje TK do blokady Sądu Najwyższego"

  Proste metody (prostacka mechanika) działania PiS-KEP-ustroju. Jedna osoba rządzi! Reszta zawdzięcza mu stanowiska i dobre mniemanie o sobie (i instytucjach, także Kościoła).

  https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-przybywa-z-wytycznymi-dla-marszalek-sejmu-prezes-pis-angazuje-tk-do-blokady-sadu-najwyzszego-6470739309725313a

  OdpowiedzUsuń

 3. Tak nas szacują, szanują, postrzegają...
  Co oni wiedzą o naszej demokracji! ;-) Muszą porozmawiać z Kaczyńskim!

  "The Economist" opublikował ranking krajów demokratycznych. W najnowszym zestawieniu Polska zamieniła się miejscami z Węgrami i spadła na 57 miejsce. Z europejskich krajów niżej oceniono tylko Rumunię i Chorwację.>>

  https://wiadomosci.wp.pl/ranking-the-economist-polska-na-kursie-na-demokracje-nieliberalna-6470733286082689a

  OdpowiedzUsuń