sobota, 28 września 2013

Anonimy i plotkowanie tutaj zakazane!Dedykuję te słowa moim/naszym hejterom, którzy metodą anonimowych wpisów, donosów... niszczą życie spoleczne w mojej/naszej tzw. wspólnocie lokalnej: gminie, parafii, szkole... Rzeczpospolitej Norwidowskiej!

SZUKAJ AŻ ZNAJDZIESZ ADKWATNE RZECZOM SŁOWA! TO JEST ZAWSZE DOBRA NOWINA!

"Wojnę dzisiaj, przynajmniej tutaj, prowadzi się w inny sposób - to wojna ciemności przeciwko światłu, nocy z dniem... To diabeł stara się wywołać wewnętrzną wojnę, wojnę domową i duchową. To wojna, której nie prowadzi się orężem, jaki znamy, lecz językiem... Nigdy nie mówić źle o innym, nigdy nie nadstawiać uszu na plotki... Jeśli usłyszysz, że ktoś plotkuje, powstrzymaj go; wyproś go za bramę..." - słowa papieża Franciszka.

Żeby nikt nie udawał wśród nas, że nie wie, nie czytał, nie zna, nie rozumie... dam również ten wpis na swoim blogu "Osobny świat". 

Plotki, fałsz, anonimy, donosy do Kurii Biskupiej, Kuratorium Oświaty, Prokuratury... zniszczyły i dalej NISZCZĄ klimat naszego życia. I BARDZO REALNIE NISZCZĄ OSOBY, RODZINY, SZKOŁĘ, PARAFIĘ, GMINĘ! Od 1994? I później, drugi etap - od wyborów samorządowych w 2002. Zakazane pamięć i tożsamość prowadzą donikąd każdą wspólnotę. Jest Rok Wiary i Rozumu, jeszcze przez dwa miesiące! Dzieją się wielkie rzeczy, czasem straszne, także w naszej diecezji! Kto ma serce, duszę, wiarę i rozum, będzie umiał zająć stanowisko. Będzie umiał pokazać swoje myślenie, bez tego niech pozostanie milczącym obserwatorem, tłem, wypełniaczem życia społecznego, ale nie ma kwalifikacji by być liderem.

PS.
Zdjęcie z tej strony Katecheci.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz