czwartek, 2 lutego 2017

Redaktor w naszym domu (w sanktuarium MBA)To jest tak piękne! Aż trudno uwierzyć. Post redaktora! Tak wielkie słowa i honor! Obyśmy unieśli. "Jak Ci dziękować, żeś nam dał tak wiele..." (Leopold Staff) 

Redaktor Piotr Szymon Łoś tak prezentuje siebie na stronie RDC:  „Moimi pasjami są radio, sernik, szwendanie się po wsi i turystyczna jazda na rowerze”.

"W zawodzie dziennikarskim od 1993 roku, od początku w Polskim Radiu RDC, najpierw w Redakcji Informacji, potem w Publicystyce. Ponadto ma na koncie publikacje prasowe w „Życiu Warszawy”, „Najwyższym czasie”, „Spotkaniach z zabytkami”, prasie lokalnej. 

Obecnie w RDC prowadzi audycję „Rody i Rodziny Mazowsza”, w której prezentuje rody, które są lub były związane z Warszawą i Mazowszem.

Pasjonuje go historia regionu Mazowsza i Podlasia, dzieje ziemiaństwa polskiego. Jest autorem biogramów naukowych dla Instytutu Historii PAN (słownik ziemian), prelegentem w sesjach popularno-naukowych na ww. tematy, autorem książki „Szkice do portretu ziemian polskich XX wieku” (wyd. Rytm 2006, wyróżnienie w Nagrodzie im. Prof. Jerzego Łojka za ww. książkę)."

***
Radość

Jak Ci dziękować, żeś mi dał tak wiele, 
Iż jestem w życiu jak ów gość przygodny, 
Co zaproszony został na wesele 
Niespodziewanie i nie odszedł głodny. 

Jesień ma złotą pogodą się głosi 
O pełnym ciszy, łagodnym wieczorze, 
I rozczulone serce moje wznosi 
Okrzyk zachwytu: Bóg Ci zapłać, Boże ! 

Dusza spokojna wstecz się nie oglądam 
Za przeszlym dobrem, ktore juz nie wróci, 
I w swej radości niczego nie zadam, 
Tylko dziwię się, że radość smuci.

                            (Leopold Staff)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz