wtorek, 28 marca 2017

Bez wstydu ni honoru (Bóg-Honor-Ojczyzna wyklęte)


“Wynik konsultacji będzie decydujący dla projektu ws. metropolii”. Bezwstydni manipulatorzy. Po REFERENDUM w LEGIONOWIE, powiedzieć coś takiego! 

Cytuję za gazetą RZECZPOSPOLITA - “Sasin powiedział dziennikarzom, że w sprawie projektu dotyczącego metropolii warszawskiej "dzisiaj tego rozstrzygnięcia być nie może, bo nie ma ostatecznej propozycji". Podkreślił, że trwają konsultacje w tej sprawie z samorządami, które miałyby współtworzyć przyszłą metropolię. "Chcemy poczekać do zakończenia konsultacji. Chcemy, aby mieszkańcy mogli się wypowiedzieć w oparciu o rzetelną wiedzę, rzetelne informacje, całościową pewną propozycję, a nie w oparciu o nieprawdy, które mieli przekazywane przez polityków PO”.

Nikt mnie nie nakręcił półprawdami, jestem niepartyjny. Tym, co mnie prowadzi jest droga-prawda-życie. Przeszedłem cała współczesną Polską Drogę Wolności, sercem, wiarą, rozumem i czynem, na własną osobową miarę. Na Ziemi Wołomińskiej, w gminie STRACHÓWKA, założyłem SOLIDARNOŚĆ RI, pamiętnego dnia 3 Maja 1981. Stan wojenny, 13 grudnia 1981 zastał mnie na Jasnej Górze. Stamtąd, z błogosławieństwem na drogę od Prymasa Józefa Glempa, wróciłem do rodzinnego Legionowa (nie dałem się zamknąć w województwie siedleckim). Tu pracę patriotyczną kontynuowałem jako katechetą KK. Miałem się zająć, a właściwie “być z (polską) młodzieżą”. Byłem. Wspólnie z młodymi napisaliśmy List do Papieża, szliśmy z Nim, za Nim... soborowo, z całym wolnym światem człowieka na ziemi. Wiara i rozum pozwalały nam kontemplować prawdę. SB śledziło każdy krok, w Jarocinie (ewangelizacja w trakcie festiwalu) robili nam z ukrycia zdjęcia. Trafiliśmy do ich teczek, zrobili ze mnie przywódcę młodzieżowej grupy terrorystycznej.
Jesteśmy też, dzięki temu - o paradoksie historii! - dzięki nim, w książce wydanej przez IPN-owską Komisję Badania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu.

Patriotyczno-religijne wychowanie od pokoleń, honor, sumienie, tożsamość nas prowadzą. Brat babci zginął w Katyniu, siostra służyła w FBI. Tożsamość to nie polityka, ani ideologia, propaganda itd. Przyszłość człowieka zależy od kultury – powtórzę za świętym Polakiem-Papieżem. Wymaga to większego (prze)myślenia.

Polska Transformacja Ustrojowa (pisana dużymi literami) sprowadziła mnie do gminy, w której tworzyłem zręby wolności, godności, prawdy. Samorządna Polska dała szansę i zaszczyt bycia wójtem I Kadencji. W pierwszym możliwym terminie przejęliśmy oświatę, bo „takie są Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowane”. Opatrzność pobłogosławiła Cyprianem Norwidem, sztandarem na pracy ludzkich dziejów. Piękno i zmartwychwstanie połączyło się pracą w pocie czoła, wiarą, rozumem, prawdą, pamięcią, tożsamością, godnością, obrazem i podobieństwem największym z możliwych.

Otrzymałem za to Anioła Stróża Ziemi Wołomińskiej, żona, dyrektorka Zespołu Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej - Brązowy Krzyż Zasługi.
Jesteśmy polskim patriotami, dla Boga i Ojczyzny wychowaliśmy siódemkę dzieci. Czy to coś jeszcze znaczy dla obecnego układu rządzącego? "Przyszłość człowieka zależy od kultury" - powtórzę raz drugi. Nie - od polityki na siłę.

Wiem, co uważam, za co warto życie dać. NIE MOGĘ MILCZEĆ. Ani wtedy, w PRL, ani za czasów PO, ani dzisiaj, za PiS-u. Taką dostałem misję. Godnościową. W obronie ciągłości i jedności świata (myśli) i wartości, takich, jakimi są, jakie poznaję wiarą i rozumem, adoruję, przekazuję następnemu pokoleniu.

Co zrozumieli - i są w stanie zaakceptować - z tego (naszego życiowego doświadczenia) obecni politycy? Dlaczego nie chcą z nami (ani ze światem naszego życia i wartości) spotkać się, rozmawiać, współtworzyć dialog Polaków sięgający najgłębszych spraw człowieka, obywatela, patriotyzmu. Wśród wierzących, także Boga. Jest prawda. Prawda jest poznawalna. Są aspekty istotowe i konstytutywne/cyjne (nie tylko polityczno-propagandowe) całej rzeczywistości. Na tym - niepropagandowym - poziomie chciałbym z Nimi rozmawiać.

Czy się doczekam? Ich szaleństwo nie zna granic. Ani wstydu, ani honoru, bo ten ich pozakonstytucyjny ustrój buduje na deprywacji godności, poczynając od swoich prominentnych przedstawicieli. Bo tylko prezes zna ich prawdę i wartość. Ba, przecież PiS szykuje "dobrą zmianę" dla...[całej] UE. Kaczyński powiedział: "Poprosiłem prawnika, by przygotował nowe traktaty". Poseł Sasin - ani nikt w ich partii/sekcie - NIE MOŻE nie wierzyć i nie głosić, że Prezes Jarosław Kaczyński będzie ojcem nowego traktatu Unii Europejskiej

PS.1
Ja TYM żyję, naprawdę. Gminą, powiatem, Norwidem i Cudem nad Wisłą... Rodziną, przede wszystkim. Z godnością, wstydem, honorem, w ciągłości, jedności... Najpierw dzisiaj wybuchnąłem na Facebooku -
"Metropolita Jacek Sasin i spółka ZOO robią z ludzi idiotów, jakby światła nie było. Słońce dla nich zgasło, jest tylko Żoliborz.
Pytają tak "w metropolii zrobimy Cię młodym, zdrowym i bogatym, jesteś za, czy przeciw? Chcą zrobić idiotów z moich współ-sióstr i współ-braci z LEGIONOWA i z "Ziemi Norwida i Cudu nad Wisłą" w Powiecie Wołomińskim! Z naszej Pamięci i Tożsamości! Ich niedoczekanie, Judaszy (wypromowali się w naszym powiecie, karierę robili, pieniądze brali...)! 
Oni nie znają, co to litość. MUSZĄ wyhodować nową rasę polaków (przez małą literę, odmóżdżonych)! TUTAJ jest większość pytań (dosłownych, skopiowanych ze strony konsultacjemetropolia.pl) w tej agitce, zwanej konsultacjami Posła-Metropolity Sasina!

PS.2
Zdjęcie z tej strony.


5 komentarzy:


 1. A co Papież o nich (Polakach-Katolikach partyjnych) myśli?

  http://wiadomosci.onet.pl/religia/papiez-franciszek-odrzuca-idee-partii-katolickiej/m6d2qv

  "Partia złożona z samych katolików nie ma racji bytu"!!!

  OdpowiedzUsuń

 2. Biskup Ryś: chciałbym, żebyśmy w Kościele nie mówili językiem polityków!

  http://www.tvn24.pl/wideo/magazyny/biskup-rys-chcialbym-zebysmy-w-kosciele-nie-mowili-jezykiem-politykow,1517363.html?playlist_id=12698

  OdpowiedzUsuń

 3. Europejscy przywódcy muszą głośno i wyraźnie ogłosić, że rodzaj populizmu stosowany przez obecny polski rząd nie przystaje do unijnych standardów. Czy Polacy mają zamiar stać i przyglądać się temu, jak ich kraj staje się uboższy i coraz bardziej izolowany, podczas gdy Kaczyński podąża za swoimi fantazjami i lekceważy liberalno-demokratyczne ideały zawarte w konstytucji ich kraju?

  http://opinie.wp.pl/guy-verhofstadt-nalozmy-sankcje-na-polske-6105879037231745a

  OdpowiedzUsuń

 4. To żadna wpadka. To degrengolada moralno-intelektualna! :-(

  http://opinie.wp.pl/ta-wpadka-witolda-waszczykowskiego-jest-przelomowa-po-raz-pierwszy-pis-zostawilo-go-mediom-na-pozarcie-6105567400105089a

  OdpowiedzUsuń

 5. O Prezydencie Lechu Kaczyński, Rydzyku Dyrektorze zakonniku, o antysemickich wyskokach władzy...
  "Pani Kania robi z siebie idiotkę i mówi, że nie wie o co chodzi, przecież ani słowa nie było o tym, że [Amb. Schnepf] jest Żydem, widocznie, jak się pisze o jego niekompetencji, to cytuję z pamięci, niekompetencji to wtedy od razu mówi się, że jest aura antysemicka.

  Ewa Junczyk-Ziomecka: Podważanie autorytetu ambasadora jest podważaniem autorytetu nas samych, mojego, pani, tego prezydenta, tego parlamentu, przecież to jest pracowanie na zły obraz Polski w świecie. Przecież ten ambasador zna prezydenta Obamę, on zna sekretarzy stanu, on zna senatorów i kongresmenów. W jakim świetle my stawiamy przedstawiciela naszej dyplomacji w Waszyngtonie?...

  http://www.radiozet.pl/Radio/Programy/Gosc-Radia-ZET/Artykuly/Ewa-Junczyk-Ziomecka-u-Moniki-Olejnik-00020875

  OdpowiedzUsuń