piątek, 2 czerwca 2017

Przeciw Andrzejowi DudziePrezes pewnie zaciera ręce, wszystkie gromy biją teraz w Ciebie, Andrzeju Duda. Jesteś moim prezydentem. Wybrano Cię zwykłą, małą, większością głosów, co jest prawie normą w takich wyborach (II turze). Statystyka i rozkład prawdopodobieństwa pokazują, jak trzeba być wobec tych wyborów pokornym. Czyż można lekce-sobie-ważyć drogą naszą (polską) połowę?

W niczym nie chcę Cię pomniejszać. Tym mniej poniżać. Tylko, żeby upomnieć się o rozum, wielki, kulturowy, ponad hierarchiczno-urzędowy. Moje przeciw jest także przeciw obecnemu episkopatowi i jego grze, poprzez (czyli) nieobecność w debacie o polskości.2017. Ich bardziej "potępiam", bom im równy w naszym kościele w godności osób, nie funkcji. Nie unikam głosów (poglądów) przeciwnych moim! Ze wszystkimi szukam dialogu, niestety, po drugiej stronie nie ma chętnych (równie odważnych).

Andrzeju Duda, Prezydencie RP, czy muszę ja-obywatel, Tobie doktorowi praw przypomnieć, że nie prowadzisz dzisiaj działalności naukowej, ani tym bardziej, w innym zawodzie (sędziowskim). Nie jesteś interpretatorem zapisów prawa. Możesz powoływać się na, i cytować dziesiątki prac naukowych, ale MUSISZ TYLKO I AŻ służyć Konstytucji i prawu (sądom.pl, niezawisłym także od Ciebie), jakie są. Także Ty, Pierwszy Obywatel RP masz ich strzec i wypełniać! Rozum i Prawda first. Potem polityka. Wypowiedzi, w Twoim imieniu, TWOICH prawników to kuglarstwo. Mylą swoje role, zadania. Misji chyba w ogóle nie czujecie, oni, ani Ty, jako ich zwierzchnik.

Skąd we mnie odwaga, by tak myśleć i pisać! Wiem i nie wiem. Z urodzenia, z wychowania, z ciągłości we mnie Polski (wywiodłem swoją pamięć i tożsamość od Wigilii 1856 w Puławach). Z wiary i rozumu kontemplujących prawdę (na dwóch skrzydłach). Z darów nieba i talentów. Jestem, jaki jestem, bo jestem zrozumianą całością drogi-prawdy-życia mojej osobowej jedności. Bo rozumiem siebie.

Mnie także droga wiodła w katolickiej i patriotycznej rodzinie. Przez dziesięciolecia u boku Prymasa Wyszyńskiego, w Rodzinie Rodzin. Wrażliwość duchowo-intelektualno-artystyczna jest wpisana w rodzinny łańcuch pokoleń. Cierpiałem w młodości, żyjąc w ustroju bez wolności. Dlatego chciałem studiować filozofię (jak również teologię), by oprzeć się materialistycznemu marksizmowi. Byłem antykomunistą z urodzenia, wychowania i wykształcenia. Doczekałem cudu wolności, która zapowiedziana została nam (Polsce i Polakom) w konklawe Papieża-Polaka. Włączyłem się w nią. Dałem się porwać. Nie odwróciłem oblicza od rwących nam brody. I ja zakładałem Solidarność. Moje życie jest odtąd nieustannym hymnem dziękczynienia. Konsekwencją cudu, i cudem w istocie, jakby dano mi/nam możliwość dopisywania rozdziałów do encykliki rocznicowej (Centesimus annus), albo podrozdziałów jej Rozdziału III pt. ROK 1989!

Choć cierpię dzisiaj, jak cierpiałem w parszywym-fałszywym ustroju PRL. Cierpię tak dzisiaj - dzięki TOBIE, Andrzeju Duda (i episkopatowi). Prawda nie jest kochana. Prawda jest gwałcona. Także prawda Norwida i Jana Pawła II. Amen.
Reszta niech już będzie tylko cytowaniem licznych moich dzisiejszych i wczorajszych postów na Facebooku. "Was też powinno to boleć! Bo to jest nasza Matka, ta ziemia! Bo to jest nasza Matka, ta Ojczyzna!" (JPII, Kielce 1991)

- Łamiąc Konstytucję PAD łamie kręgosłupy ludziom! Ingerując w proces, jednemu "służy", skazując innych, którzy występują w tym samym procesie. Dając łaskę jednemu, pozbawia praw drugich! A przy okazji "niewinnego" (Mariusza Kamińskiego) czyni winnym-choć-nieskazanym!!! (bo tylko wobec winnych można okazać prawo łaski)! Każdy może zrozumieć, prócz...
IDIOTYZM Polską 2017 rządzi, z błogosławieństwem polskiej hierarchii katolickiej wszelkiego szczebla! Diabelstwo, sekciarstwo, bolszewizm! :-(

- Tu są orzeczenia, uchwały, Komunikaty Rzecznika Prasowego Sądu Najwyższego! Komunikat polskiego rozumu konstytucyjnego, kultury (także! prawnej) większej niż doraźny interes osoby "na funkcji" Prezydenta i partii rządzącej!

- Gdy nie ma Konstytucji (gdy łamie ją nawet jej strażnik-prezydent), lawina bezprawia może runąć na każdego!PAD zmienia zdanie jak mu wygodniej! Co innego mówił o ułaskawieniu w 2010! Prezydenta nie obchodzi, co czujemy, myślimy, przeżywamy?
Bo ma swoją połowiczną większość? Prezydent (PAD) manipuluje ludźmi i prawdą! Patrz wypowiedź prof. Lecha Gardockiego! i prof. Stanisława Waltosia umieszczonych na liście "13", a także bezprecedensowe w polskiej kulturze (nie tylko naukowej i uniwersyteckiej, wszelkiej!) "wyparcie się" promotora swojej pracy doktorskiej! :-( 

- Prezes, PAD, Macierewicz i wszyscy wyznawcy tej sekty niszczą POLSKĘ! Pierwej gwałcąc rozum (u wierzących wyznawców: wiarę i rozum). Przy milczeniu KEP! (broszura o ich patriotyzmie/nacjonalizmie nie wystarczy!)! :-(
Udostępniajmy TO miliony razy! To też jest głos Polski! To też jest głos suwerena!

-"Jeśli PiS odmówi egzekwowania wyroku SN to będzie znaczyło, że zorganizowana grupa przestępcza przejęła państwo!"(Jacek Vincent Rostowski)

- Czy Prezydent może ludzi (każdego i wszystkich) uwolnić od rozumu? Od kultury? Od sensu życia i wiary w rozum? Od praw naturalnych i moralnych? Od przykazań i Powszechnej Karty Praw Człowieka i Obywatela? Od Konstytucji? Od praworządności... Gdzie leży granica możliwości człowieka, nawet na takim urzędzie jak PAD!?!

- Ilu jeszcze odmówi przyjęcia od Ciebie odznaczeń państwowych! To straszne! << - Są tacy, którym sam przypnie order w blasku jupiterów, oraz tacy, którym musi starczyć niższy urzędnik z niemal półrocznym poślizgiem. To żałosne, żenujące, podłe >> ("odznaczony" red. Krzysztof Leski)

- Rozumie polski, gdzie wyemigrowałeś dzisiaj w rządzącej partii! Chłopcy z Kancelarii Prezydenta stają - jak harcerzyki - za pulpitami w Pałacu z biało-czerwonymi znakami i tłumaczą infantylnie swojemu suwerenowi-narodowi i ponad-tysięcznym dziejom kultury narodowej, uniwersytetom... CO CZYMŚ NIE JEST!!! Bo doktor zerwał z profesorem, uczelnią, nauką i kulturą swojej OJCZYZNY!? Na jakie poszli - i prowadzą nas - bezdroża! ANTYKULTURY! :-(

- to straszny upadek post-socjalistyczno-realnego społeczeństwa RP! Oblany sprawdzian ze zdolności myślenia (logicznego). I z patriotyzmu! I z wiary w wartości chrześcijańskie (religijności)!
Kto znieważa Sądy, znieważa Rzeczpospolitą!

***

BASTYLIA PISU

      /pod osąd rozumu (i wiary)/

i wasza bastylia padnie
od uderzeń prawdy
gwałcić rozumu nie wolno
nikomu żadnej władzy

nie chodzi o politykę i wybory
o 500 plus w tę lub tamtą stronę
o nowe ustawy i reformy
podatki i ich roz- i wydawanie

wszystko można zmieniać
wszystko można poprawiać
nie łamiąc zasad prawdy
którą trzeba kontemplować

tak jest prawda (poznawalna)
jest miłość intelektualna
nawet pis-katolicka władza
na niej pazury i zęby połamie

biada ci episkopacie
bo zdradziłeś moje pokolenie
na łup rzucając władzy
jedynej słusznej partii

bo patrzysz jak nas gwałcą
gwałcą młode dusze i rozumy
a ty milczysz i odwracasz oczy
biada wam hierarchii prałaci

(piątek, 2 czerwca 2017, g. 10.40) 

Rozumie polski, gdzie wyemigrowałeś dzisiaj w rządzącej partii!                        
Biada Wam. Biada nam, przez Was! Matce naszej Ojczyźnie (i kościołowi.pl - choć tych nie żałuję, chcącym nie dzieje się krzywda!). Za nic macie kulturę, ciągłość, jedność, kontemplację prawdy na dwóch skrzydłach wiary i rozumu! Jeśli się nie nawrócicie... :-(

Profesor UJ, tłumaczy swojemu doktorowi, i cóż, że Prezydentowi! - "Sąd Najwyższy RP miał prawo działać, bo nie został poproszony o interpretację konstytucji, tylko zadano mu pytanie prawne o prawidłowość ułaskawienia. On działał w tej konkretnej sprawie, a nie w sprawie wszystkich ułaskawień prezydenta. "

Rozumie polski, dlaczego wyemigrowałeś w polskiej hierarchii katolickiej! W opłotki ludowości, tradycjonalizmu i przemilczeń (echo dyktatury proletariatu, chłopo-robotniczej mentalności władzy polskiej władzy 2017, w państwie, kościele i ludzie-pokomunistycznym-suwerenie). Inteligencję i Sobór Watykański macie za nic! A w nim/nich/nas - samoświadomość Kościoła!

 ***

SAMOŚWIADOMOŚĆ KOŚCIOŁA 

        /gdzie znajdzie nas gdy przyjdzie/ 

człowiek jest drogą Kościoła
w nim żyje świadomość Kościoła
Dobrą Nowiną nie jako coś gdzieś
w archiwach i dokumentach

Matko Boża Annopolska zacznę
litanię o swojej świadomości
tak jak została mi dana zadana
niczego sam nie wymyślam

jestem współczesną przypowieścią
Jezusa z Nazaretu (ni mniej ni więcej)
dlatego mogę tak pisać jak piszę
kościelną świadomością jestem

Bóg jest moją świadomością
Bóg do was i przeze mnie mówi
Strachówko rodzino Polsko
sam siebie nie wymyśliłem

dlatego tak mówię jak mówię
dlatego tak żyję jak żyję
z wadami darami talentów osoby
z lenistwem grzechu na przykład

muszę ciągnąć tę przypowieść
nie abym czegoś sobie szukał
ale ażebym zdał sprawę
z naszych wielkich zobowiązań

Jezusie Mistrzu zmiłuj się nad nami
mówi idźcie pokażcie się kapłanom
gdy tak idziemy jesteśmy uzdrawiani
kto widząc wraca głośno chwaląc Boga

i znów jest to Samarytanin (z Belgii)
Jezus i tym razem zapyta
czy nie więcej zostało oczyszczonych
gdzie są pozostali

czy z was nie znalazł się nikt więcej
kto by wrócił oddać chwałę Bogu
tylko ten cudzoziemiec do którego mówi
 wstań idź twoja wiara cię uzdrowiła

jak nam pomoże tym razem
proboszcz i kuria biskupia
wszak nie zważaj na moje grzechy
ale na wiarę całego Kościoła

i ja leżę od jakiegoś czasu
pobity między wami przy drodze
przechodzą obok kurialiści lewici
i proboszcze wikarzy i świeccy

taka jest nasza przypowieść 2017
w kościele chwały Bożej i zdrady
Jezus leży miedzy nami przy drodze
czeka na dialog prawdy i miłości

cokolwiek przeżyjemy cokolwiek się wydarzy
fakty nie domysły i opinie (donosy)
napiszemy podpiszemy się w liście do papieża
na świadectwo wiary i owoców ŚDM 2016

aby i on się ucieszył naszymi sprawami  (Flp. 2.19) 
Kościołem żywym w prawdzie i w łasce
od Boga samego w wierze i rozumie
w ciągłości i jedności pokoleń (nie władzy)

Kościół wspólnota apostolstwo Mater et Magistra
to my-człowiek o ile jesteśmy szczerzy i w dialogu
apostolstwo to nie jest dyplomacja ani kabalistyka
i jakieś kuglarstwo (władzy) lecz proroctwo szczere

   (czwartek, 1 czerwca 2017, g. 13.15)

***

 PIŁATOWE RZĄDY

          /o nieskutecznym prezydencie/

uprawnienia są nieograniczone
jeśli nie znamy ich treści
prawo łaski jest nieograniczone
bez ustalenia czym ono jest

dla nich jednak nie ma prawdy
robimy to co nam służy
mówią jeden za drugim
jak rewolucjoniści

a co to jest prawda
pytał Piłat
burżuazyjne przesądy
powtarza partia PiS

ułaskawiam kogo mi się podoba
oczywiście spośród naszych
sędziokracją mnie nie straszcie
mówi prezydent RP

a los zwykłych obywateli
na których niekorzyść działam
a kimże oni są (ich prawa i kasacje)
nie znam ich

my prawdy nie kontemplujemy
my ją mamy (dla swoich)
i stosujemy
podług siebie

prezydent stosuje jak chce
dla jednych łaski dla drugich nie-łaski
dla dobra swoich suwerenów
prawdy nie szukając

stawka nie byle jaka
dla oskarżonych w aferze gruntowej
a prezydent nieskuteczny
nie uwolnił nas i sądów od myślenia

  (wtorek, 31 maja 2017, g. 19.40)

***

CO NAS CZEKA


          /nowy totalitaryzm/

wiara i rozum kontemplują prawdę
są w stanie w każdym razie
kogo to obchodzi
zobacz (sprawdź) w swoim otoczeniu

w gminie parafii szkole kraju
zadawaj pytania i sam odpowiadaj
przemilczanie jest zabójcą
najcichszym ze wszystkich

wiara i rozum się instytucjonalizują
w religię kościoły kulturę
państwo to prawo
prawo to rozum osoby i kultury

przychodzą ustroje
które z tym się nie liczą
o wszystkim decydują liderzy
dyktat ich biur politycznych

Ziobro Kaczyński Macierewicz
Piotrowicz i im podobni wyznawcy
wyznawcy karierowicze sekta
Dzwon Zygmunta nie bije na trwogę

zawsze na końcu jest człowiek
co nas czeka od nich i po
jaki człowiek jaki świat
wpadliśmy w przepaść

usiądę poza czasem (wyłączę media)
w moim starym Annopolu
czas boli
wyjścia nie ma

  (środa, 31 maja 2017, g. 8.40)

***

KONTEMPLACJA

    /ad. nie tylko polskiej paranoi/

podczas niej i w niej
czas ani miejsce chyba
nie grają wielkiego znaczenia
tak jak imię nazwisko i pesel

każdy może mówić tylko za siebie
ja Józef K mieszkaniec Annopola
z językiem kulturą historią naszą
opisuję czego (co) doświadczam

w tym czego i jak doświadczamy
możemy się porozumieć
z mieszkańcami wszystkich czasów
i miejsc

porozumieć zrozumieć
co często jest nieosiągalne
między nami
współczesnymi sobie Polakami

    (wtorek, 30 maja 2017, g. 13.31)

***

KAMIEŃ ODRZUCONY

      /wróg nie ma władzy nad.../

kamień to bliźni odrzucony
w gminie parafii i poniekąd szkole
odrzucone słowo i logos

jakbym nigdy nie żył
nie nauczał nie pisał
nigdy nie założył Solidarności

DyrKa zmieniła paradygmat szkoły
ktoś się kiedyś upomni o sens
ktoś kiedyś zrozumie

dzisiaj jest pierwszym celem
ataków ślepej głupoty i złości
piorunochronem diabelskich piorunów

narodzą się ludzie nowi
nowe pokolenia Polaków
z odwagą większego myślenia

     (wtorek, 30 maja 2017, g. 10.59)

***

STO PROCENT

     /medytacja nt bezinteresownego daru/

kiedy nazwę prawdę
którą zobaczę która mi się da
jestem

mówi się czuję się spełnionym
powiedziałem jestem
bliższe jest prawdy

żeby nazwać prawdę
trzeba ją zobaczyć
dostać i mieć odwagę

cóż po prawdach nie nazwanych
bo brakuje odwagi
uchwycenia i podania dalej

żałuję że nie jest tak z moją miłością
bliscy by woleli
żebym tak z miłością czynił

nawet nie umiem malować
piękno kształtem miłości jest
a naga prawda czym

człowiek istnieje dopiero
gdy odda się dobrowolnie
tworzeniu dobra prawdy piękna

gdy poczyna się na nowo
i jest stróżem świętości
stróżem godności człowieka

  (wtorek, 30 maja 2017, g. 10.11)   TUTAJ - Komnata Siódma 4


2 komentarze:

 1. Pamięć jest obowiązkiem. I warunkiem tożsamości. Za dni naszych stała się także teologią. Polski 4 czerwca wart jest modlitwy arcykapłańskiej "abyśmy byli jedno", a nie rejterady (zdrady)! Papież daje przykład - w rocznicowej, na stulecie - encyklice poświęca rozdział naszym/europejskim/światowym sprawom Roku 1989! Powstań narodzie do myślenia! "Bądź wierny"! <3
  ***
  MODLITWA ARCYKAPŁAŃSKA 2016
  /pamięć jest OBOWIĄZKIEM
  bez pamięci nie ma narodu/
  rok 1989 abyśmy byli wolni suwerenni
  ten rok stosunek do niego pokazuje
  jak bardzo nowa władza zdradziła papieża
  jego encykliki o sprawach społecznych
  to obowiązkiem naszym a nie polityką
  czczenie pamięci tożsamości polskiej
  wiary i rozumu (powszechnej i naszej)
  osoby i czynu (powszechnych i naszych)
  miłości odpowiedzialności i jedności
  daru i tajemnicy ciągłości pokoleń
  grzechem jest przeciwieństwo
  wasz wyniosły (pogardliwy) stosunek
  do najnowszej historii Ojczyzny Polski
  mojego życia drogi-prawdy-życia
  wasz wyniośle wzgardliwy stosunek
  jest stosunkiem do nas do praw człowieka
  (czwartek, 2 czerwca 2016, g. 14.40)
  ***
  ZGROZA
  /jeszcze nie stulecie/
  dożyłem czasu Polski Piłatów
  umywają ręce serce rozum
  nad podwładnym rokiem 1989
  za nic mają papieża (świętego)
  którego kochają w przemówieniach
  dla klaki panie dla klaki i procentów
  wiara i rozum czym są dla nich
  im zabroniono kontemplacji
  w wychowaniu zawiści poddaństwie
  wiara rozumu i prawda nie dla nich
  aspekty istotowo konstytutywne
  ani człowieka ani świata ani Boga
  troska o sprawy społeczne wspólnoty
  jest święta jak nasz polski Rok 1989
  obrona i umocnienie praw człowieka
  (czwartek, 2 czerwca 2016, g. 14.19)

  OdpowiedzUsuń

 2. Panie Prezydencie! Nawet ja nie wymiękam z tej dyskusji! Nie jest śmieszno! Jest strasznie! Czy naprawdę Pan nie rozumie tej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska? W jakiej Pan i pańska partia nas wpędziły?!

  https://wiadomosci.wp.pl/prawnicy-zarzucaja-prezydentowi-manipulacje-andrzej-duda-sytuacja-smieszno-straszna-6129309001279617a

  OdpowiedzUsuń