wtorek, 1 maja 2018

Wspólnota emocji, wiary i rozumu (historii) - Vademecum 2018
200 lat w naszej historii - czyli wspólnota emocji, wspólnota ducha i świadomości narodowej w małej wiejskiej szkole?! Zaiste "przyszłość człowieka zależy od kultury". Dobro-piękno-prawda! Człowiek to ten, kto zna siebie! Człowiek jest drogą Kościoła!

"Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek — poznając Go i miłując — mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie" (św. Jan Paweł II, encyklika "Fides et ratio")

Ale nas tutaj raczej zdepczą, zakraczą, zniszczą w imię ideologii polsko-katolickiej. Taki mamy antyintelektualny i antykulturowy w istocie klimat AD 2018 w Kraju nad Wisłą! Kultura ma trzy filary: osobę, wolność i prawdę. Podważając jeden z nich, dążymy do upadku!

Stawiajmy sobie pytania na spotkaniach Rad Parafialnych, komisjach i posiedzeniach Rad Pedagogicznych, posiedzeniach Rad Szkolnych i gremiach organizacyjnych naszych polskich wspólnot lokalnych!

2 komentarze:


  1. A był to rok wyjątkowy w naszych dziejach, pod wieloma względami - "Tegoroczny kwiecień był najcieplejszy w historii polskiej meteorologii. Pobity został dotychczasowy rekord odnotowany w granicach dzisiejszej Polski od... 1800 roku. [czyli od rozbiorów/zaborów]" Ja tylko uważnie obserwuję, zapisuję... na świadectwo.

    https://wiadomosci.wp.pl/rekordowy-kwiecien-tak-cieplo-nie-bylo-od-lat-6247211792565889a

    OdpowiedzUsuń

  2. "Bardzo żałuję, że osiągnąłem ten wiek - powiedział ekolog w rozmowie z ABC - Nie jestem szczęśliwy, chcę umrzeć. Nie jest to szczególnie smutne. Mam wrażenie, że starsza osoba, taka jak ja, powinna mieć pełne prawa obywatelskie, w tym prawo do samobójstwa..."

    https://www.o2.pl/artykul/znany-naukowiec-leci-do-szwajcarii-zeby-umrzec-6247141417638017a

    OdpowiedzUsuń