środa, 11 maja 2016

Historiozofia, zamiast audytu!Siedzę, słucham, myślę, notuję… Spektakl Sejmowy w toku. Chwila przerwy (2 godz.) zmusza mnie do zrobienia postu z dotychczasowych zapisków/postów. Tyle może się wydarzyć za kolejną chwilę, że potem będzie za dużo, albo nie nadążę. Chronologia nie pierwszy raz pokazuje, jak jest ważna i jaką może być pomocną w mojej misji.

1) godz. 9.46 – "Głos Prymasa" i inne myśli, teksty, notatki wersowane. Tej samej (jedność, ciągłość) drogi-prawdy-życia, z tym samym zdjęciem z Wałęsą, które mocy nabrało, nie osłabło, stało się rodzinne. Tutak dam tylko dzisiejszą notatkę wersowaną, pozostałe z tego posta dam niżej.

***

GŁOS PRYMASA

            /polskie pogubienia/

prymas tysiąclecia Wyszyński
powiedział nam studentom
katolickiej akademii teologii
religia ma łączyć polityka dzieli

i nie pozwolił nam założyć NZS-u
dzisiaj nit tego nie powie PiS-owi
łączą i dzielą co chcą i jak chcą
przede wszystkim grupy Polaków

zamęt w głowie im służy
wiara z rozumem niepołączone 
niekontemplujących prawdy
Bóg który nie łączy jest herezją

Polska płynie przeze mnie i świat
cała droga moja i prawda i życie
poddaję wszystko filtracji jak nerki
oczyszczam organizm narodowy

(środa, 11 maja 2016, g. 9.22)

W komentarzu, g. 9.22 - Wiara rodzi się w dialogu! Nadzieja woła głośniej niż lęk! Książki ojca W. Hryniewiecz, współbrata Andrzej Madeja… Akurat śniły mi się dzisiaj książki o "Cudach-kwiatkach świętego Andrzeja…”

2) g. 9.50 - W sali sejmowej rozbrzmiewa prokuratorski głos Premier Szydło. Ale to już było. To ten sam głos, co w kampanii wyborczej: IDEOLOGIA RUIN! To refren i doktryna nowej władzy. Nowa politologia! NOWA TEOLOGIA I RELIGIA W POLSCE! Kompleksy. Wyliczyli straty na 340 mld złp - śmieszno, straszno...

3) g. 9.57 - Polubiłem post o siostrze posłanki Krystyny Pawłowicz – „Piękne spotkanie pod licznikiem z Konradem Szołajskim i Panią Elżbietą Pawłowicz, która jest razem z KOD :-)

4) g. 10.09 - Metodologia! Głupcze? Co mogłoby być, gdyby... - tego nie da się badać, ani porównywać! Kpina z rozumu, żerowanie na ciemnym ludzie, wyznawcach, którzy wszystko kupią (deprywacyjny aspekt nowej władzy, wstyd Harvardu). Nadaje się na konferencję (nienaukową) o prognozach itp., ale nie do sądu i aktu oskarżenia! Co to za reżyser! Zarzynają własny spektakl! Nigdy nie widziałem jeszcze na jednej konferencji referatów z tylu różnych dziedzin?! Kto to ogarnie? Uniemożliwia dialog! Na zarzuty, liczby, dane, teorie... mogliby odpowiadać tylko ministrowie poprzedni ... 

5) g. 10.47 - Kochani Rodacy! Nie da się nie przemyśleć swojego czasu swojej Ojczyzny! Kim jestem! Co to jest Ojczyzna! Paradygmaty naszej wizji/rozumienia wszystkiego... Godne wieszczów i katolików, i każdego homo sapiens nad Wisłą, ludzi dobrej woli, myślenia... Rząd zaprasza! W tym linku są aktualizacje na bieżąco!   

6) g. 10.57 - Doktorat honoris causa dla Prezesa... Rzeplińskiego "wkład Rzeplińskiego w obronę państwa prawa, jako elementu niezbywalnej tożsamości europejskiej, a także jego dorobek naukowy" 

7) g. 11.11 - Gotów bym - nawet ja - się zastanawiać nad poszczególnymi wystąpieniami, gdyby nie mieli już za sobą pół roku objawienia swoich celów, stylu, myślenia lub jego zaprzeczenia. Każdy z ministrów weryfikuje się dzisiaj, zdobywa image, lub traci (walka buldogów pod dywanem rządowo-partyjnym). W ideologię ruin wpisana jest sprzeczność, potykają się o własne słowa i nogi, co krok, co wyjazd zagraniczny, co wywiad dla..., wypowiedź na jakąś inną okazję... Raz to samo jest ruiną, za chwilę siłą, pięknem, życiem, owocowaniem obfitością... MIŁOŚCIĄ OJCZYZNY?! Ruiny to synonim nienawiści, śmierci... negacji bytu i godności. Morawiecki udowadnia, że jest (jako polityk) hen ponad Szydło, ona tu wyszła jako nikt.

8) g. 11.39 - Zbiorę to wszystko w kupę, bo jest zbyt dużo, by zostawić w rozsypce. Tytuł roboczy już mam "historiozofia". Mam głębokie przekonanie, że dają dzisiaj obraz polityki kraju, bez względu na to, jak się nazywa partia rządząca. Wszystko pewnie jest lustrzane, symetryczne (ale tak podawane ma zrobić wrażenie, że wszystko jest potworne, niszczące... ruiną). Jeden z wniosków - Tusk zawalił Polskę, a teraz zawali Europę! Kamiński stawia pointę - czy o taką demokrację walczy KOD i daje końcową deklarację (kolejne expose, kolejnego kandydata na premiera...)... I to ma nie obniżyć ratingów?! 

9) g. 12.00 - A teraz marszałki dali nam dwie godziny, byśmy mogli odetchnąć tlenem, rozejrzeć się po (Bożym) świecie, napić kawy, wody, coca-coli, porozmawiać z kimś ludzkim (homo sapiens osobą), życzliwym po ludzku... Reżyser i aktorzy też muszą odetchnąć, spojrzeć na siebie, zobaczyć jak faluje linia... Będzie jeszcze akt II i pewnie akt III SPEKTAKLU SEJMOWEGO. No proszę, samo życie pokazuje polską dramaturgię... potwierdza JPK (Jarosław Prezes Kaczyński - samowładny Naczelnik Państwa Polskiego 2016) - "teraz jest taki audyt, później/kiedyś będzie na piśmie..."! DRAMAT POLSKI W ODCINKACH. Obok prawdziwego świata, Europy, Kościoła Powszechnego!

10) g. 12.34Papież i Przewodniczący Rady Europejskiej - Jorge Bergoglio (pp F1) z Argentyny i Donald Tusk z Polski. Kto kogo definiuje! Kto do kogo jest podobny" Nie ma wiary bez myślenia!

11) g. 12.46 - "Audyt wymaga dokumentu na piśmie, by można się odnieś" (poseł PO). 'W każdej dużej firmie podejmuje się setki/tysiące decyzji... są wśród nich także nietrafione. Można je wybrać i na nich budować narrację, ale..." (Minister Sawicki, były Minister Rolnictwa, były kolega Wójt I kadencji , spotkany na szkoleniu nt. gospodarstw rodzinnych w Miętnem k. Garwolina).

***

PRÓBA ZROZUMIENIA

               /alienacja JPK i PiS
                  z kultury i natury/

co nazywam sodomią p-m
polityczno-moralną Pl 2016
tryb obradowania parlamentu
sejmu i senatu naszego

pod dyktatem jednej partii
rodzić się mogą potworki
które rządzić naszymi rodzinami
i każdym z nas będą

wybrali odwołali złamali
nocą 
prezydent zaprzysiągł w pośpiechu
nocą 

rolę prezesa jednej partii
jako biura politycznego extra omnes
które niechlubnie się zapisało
w historii PRL i bloku wschodniego

pozoranctwo stało się regułą
pożera godność osób 
publicznych dzisiaj deprywuje
ktoś deprywujący jest
deprywatorem i deprawującym

deprywację też można różnie
lokalizować nazywać na przykład 
zmysłowa - zredukowanie dopływu 
wszelakich informacji z otoczenia

co powoduje że jednostka jest 
całkowicie wyalienowana ze środowisk 
naturalnego i społecznego
alienacja odwraca środki i cele (CA 41) 

zawsze są szkodliwe i niezdrowe
tak jak obyczaje Sodomy i Gomory
sprawdźcie w wikipedii
nim sprawdzą się w naszym życiu

(wtorek, 10 maja 2016, g. 19.09)

***

(NIE)WDZIĘCZNOŚĆ

boli mnie dopada jest przykro
wobec wielu ludzi dobrych
których spotkałem poznałem
więzi się zerwały z mojej winy

daleko wspominam Tours
Anno i Mlle Destouches
Los Angeles Kwadrata
tylu tylu było są wszędzie

mogę wymieniać (modlić się)
imionami nazwami miast
państw kontynentów
daj im Boże szczęście

(wtorek, 10 maja 2016, g. 18.04)

***

NORMALNOŚĆ

          /kim jesteśmy (przed i po ŚDM)
            czym nasze chrześcijaństwo/

co nazwiemy normalnością Kanady
jak ją definiować (a polską)
lub w innych krajach świata
rozwiniętych cywilizacyjnie

można sobie wyobrazić zmianę władzy
w każdym kraju (ale nie wartości)
Francji Niemczech Anglii Włoszech
i tak dalej dalej

czy ludzie inaczej żyć zaczną
czy wiara i rozum się zmienią
stosunek do siebie i innych
z pieca na łeb albo odwrotnie

(wtorek, 10 maja 2016, g. 15.36)

***

ABECADŁO SUWERENA

       /prof. A. Strzemboszowi/

Polska jest większa
niż każda partia oddzielnie
nawet w koalicjach
każdy Polak przyzna

chyba że rozum ma odjęty
a Deus est maior
ponad wszystkie wasze
religie i kościoły (diecezje)

jak to wszystko mierzyć
na wiary i rozumu skrzydłach
kontemplując prawdę
która się objawia nie skrywa

dzień wyborów ustala
każdorazowo (demokratycznie)
kto sprawować będzie władzę
w granicach konstytucji

nowe przepisy można uchwalać
ale najpierw stare wypełnić
tego sądy i trybunały strzegą
nie politycy parlamenty rządy


(wtorek, 10 kwietnia 2016, g. 13.45)PS.
Zdjęcie nr.1 z tej strony
Zdjęcie nr.2 z tej strony
Zdjęcie nr.3 z tej strony


1 komentarz:

  1. Dobra zmiana? Bzdura! Anty-teza i anty duch ROKU 1989! - nie w moich widzi-mi-się, ale w ujęciu pogłębionej analizy (fenomenologiczno-metafizyczno-teologicznej) świętego Jana Pawła II, Papieża-Polaka!

    PiS kontra dzieje i święty Polak przełomu wieków!

    OdpowiedzUsuń