wtorek, 14 listopada 2017

Objawienie w Strachówce (1)A co to nam się objawia, Strachowianom 2017?
Ano, zobaczcie sami. Wszyscy zobaczymy?! Szczęśliwy, kto zrozumie i przyjmie całym sobą, sercem, wiarą i rozumem.

Uczestnikami tego objawienia jesteśmy my-mieszkańcy, Kościół Powszechny Święty, Powszechny i Apostolski... i każdy człowiek - wśród nas - myślący. Bo jest prawda. Prawda się przed nikim nie ukrywa. Prawda jest poznawalna. Powszechna dostępność (poznawalność) prawdy jest darem dla homo sapiens, umiłowanego owocu pracy Boga. Stworzenia i Zbawienia. Człowiek, rodząc się z mężczyzny i kobiety, na bazie natury - ale dzisiaj nie ślepej, jak w początkach natury bywało, bo natury, dzisiaj w ciele uduchowionym działąjącej (wraz z duchem, miłością) - sięga szczytów kultury, sensu ostatecznego. Sensów Ostatecznych?!

Nie pisałbym tego dzisiaj, gdyby(m):

1. Najsamprzód nie napisało mi się notatki pt. "Mój dziwny personalizm", na stronie pt. nomen  omen  "Po bierzmowaniu"
2. Nie czytał właśnie lektury zadanej mi przez siostrę-psychologa "Jezu, Ty się tym zajmij!"
3. Nie usłyszał tego samego wezwania/modlitwy, od innej psycholożki w Zambrzyńcy, trzy dni temu.
4. Nie wpisał posta na koncie Wójta mojego Piotra, na Fb, pod postem o Marszu Niepodległości    2017, o potrzebue dialogu/dyskusji publicznej o Ojczyźnie w naszej gminie Strachówce
5. Nie było 29 października u nas bp Marka Solarczyka i mojego przed Nim wystąpienia w    imieniu/obronie Pamieci i Tożasamości naszej, tutaj, w Strachówce.
6. Nie miał przyjechać do Strachówki, czyli do nas, na najbliższą uroczystość ponad-narodową abp. Henryk Hoser, Warszawianin, który wie dużo o tożsamości Hutu i Tusti (jego przyjazd jest wiadomością niepotwierdzona, wiem pokątnie). KOREKTA g. 18.38! Ma być nowy  Ordynariusz (koadiutor jeszcze) bp Romuald Kamiński!
7. Ormianie, małżeństwo Gayane i Ashot Arakelyan, nie ufundowali pomnika/obelisku na cześć    Króla Kazimierza Wielkiego na terenie naszej gminy, akurat we wsi Księżyki!
8. Gdyby Facebook, funkcją maszynową przypominający to, co napisaliśmy i opublikowaliśmy tego  samego dnia w kalendarzu, przed laty iluś. Właśnie tych, dzisiaj:
    - "Walka o tożsamość. Samoświadomość. I Paryż 14.11.2015" 
    - "Bierzmowania w Legionowie (lata 80-te XX w.)"
    - "Hipokryta" 
9. Gdyby Syn nie zadał mi Maxa Webera (a w konsekwencji m.in. kulturowego znaczenia    protestantyzmu i katolicyzmu, czyli religii, w ogóle, bo dziś mamy też rocznicę zamachu i dyskusji o Islamie). Nota bene - też dzisiaj Fb mi przypomniał tekst ks. prof. Andrzeja Draguły (od św. Edyty Stein, Patronki Europy), że "nienawiść zabija", wcześniej zaślepiając, odbierając rozum (rozszerzając/dop. mój)...
10. Gdyby spis moich postów na blogu ciągle mi nie podstawiał pod oczy moich      rozmyślań/rozważań pt. "Moja Rzeczpospolita" z 11 Listopada 2017
11. /.../ i tak dalej, cofając się, lub wznosząc, aż do zenitu Wszechdoskonałości Dziejów (C. Norwid,  Fortepian Chopina).

A może lepiej byłoby/będzie zatrzymać sie tutaj? Niech objawia się samo objawienie?! Objawienie wszak jest darem i tajemnicą. Znakiem i narzędziem!

PS.
"Pomnik Kazimierza III Wielkiego jest wotum wdzięczności społeczności ormiańskiej dla Króla Polski, który nadał przywileje Ormianom." (cytat i grafika tytułowa z publicznej informacji o wydarzeniu).


2 komentarze:


  1. "Tak się (też) działo moje życie. Chwytałem ducha czasu. Jak oni dzisiaj. Natychmiast, w pół słowa. Taką dostałem naturę. Która wyrosła w dojrzałą postawę miłości intelektualnej (JPII). Robiłem razem z Nim raban. Solidarność. Katecheza (33 lata). Samorząd (1990-94)! Rzeczpospolita Norwidowska. Spisek, nielojalność czuję na odległość. Zgroza - gdy w kościele. Prawda jest większa. Nawet od pobożności... I godność (rozpoznanie, zaakceptowanie/przyjęcie, życie z nią...)! Bardziej trzeba się słuchać Boga, niż ludzi. Nawet w kościele instytucjonalnym."

    http://strachowka.blogspot.com/2015/03/moj-koscio-w-gminie-polsce-swiecie-1.html?m=0

    OdpowiedzUsuń

  2. Z listu episkopatu nt. patriotyzmu " "Kościół w swoim nauczaniu zdecydowanie rozróżnia szlachetny i godny propagowania patriotyzm oraz będący formą egoizmu nacjonalizm". *cytuję za (i cóż, że byłym jezuitą):

    https://opinie.wp.pl/stanislaw-obirek-zaniepokojenie-wstret-oczekiwanie-6187713132639873a

    OdpowiedzUsuń