środa, 8 grudnia 2010

Adwent, Król Wszechświata i "tu jest Polska"

Tak się dzisiaj potoczyły katechezy:
- zaniosłem dziś uczniom cały świat, Wszechświat. Zacząłem od komety Hartleya-2. Zamysł miałem taki: kometa, Gwiazda Betlejemska, początek i koniec roku kościelnego, Adwent i niedziela Jezusa Króla Wszechświata. Jedne klasy pozwoliły na coś, inne prawie na nic. Zwieńczeniem była refleksja modlitewna na odchodne, o g. 14.45 w klasie 3.

Konkluzja: Jezus zgodził się na śmierć, nie uciekał, nie ukrywał się. Przyjął śmierć, żeby wypełnić pusty Kosmos sensem. Przyjął śmierć, aby każdy, kto ją przyjmie razem z Nim, i to, co potem, nie był sam z lękiem śmierci, nicości, kosmicznej pustki. Jest Królem życia, śmierci i Wszechświata. Pierwszy raz, tak to zobaczyłem i nazwałem.

A banda anonimowych wrogów szkoły, całej wspólnoty lokalnej, grasuje, sprowadziła wizytatorki z kuratorium wczoraj. Ludzie bez twarzy, bez imienia, bez honoru i tożsamości chcą zniszczyć Rzeczpospolitą Norwidowską?
O nierozumni i nikczemni ludzi. Anonimy na inne słowa nie zasługują. Niszczą szkołę, niszczą przyszłość swoich dzieci, niszczą nauczycieli. Oni - sfrustrowani i zjednoczeni przegrani wrogowie szkoły.

Tu jest Polska. Spójrzcie na zdjęcie!

7 komentarzy:

 1. Znasz takie powiedzenie "kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada?" :-))))))

  OdpowiedzUsuń
 2. P. S. Gdzie byłeś jak było owo spotkanie na zdjęciu?? Nie wpuścili do "Polski"??

  OdpowiedzUsuń
 3. "Basiu tchórzliwy anonimie" jak sam się przedstawiasz:
  1. A kto "Basieńko" jest autorem zdjęcia" :-)
  2. Anonim, który chce pouczać czym jest katolicyzm i Solidarność? Osobliwe poczucie humoru. I pamiętaj, nie przekrocz granic kultury, bo będę musiał cię wyłączyć. Dopóki trzymasz urazy na wodzy jest ok. Bo tu jest Polska. Przyjrzyj się zdjęciom :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. dlaczego wykasowałeś mój wpis? prawda w oczy kole?
  znowu ma zostać tylko "prawda" kapaona...

  OdpowiedzUsuń
 6. Ty jesteś tchórzem bo nie potrafisz podać żadnych argumentów. podaj te swoje ogromne zasługi dla Solidarności - skoro tylko te je sam znasz a nikt inny poza tobą to musiały rzeczywiście być znaczące... weź się człowieku do roboty.

  OdpowiedzUsuń
 7. Sami przyznajecie, że jest tylko "prawda", skromniej mówiąc "narracja" Kapaona.

  Nie ma prawdy anonimów. Nie ma prawdy bez tożsamości. "Pamięć i tożsamość"!!

  OdpowiedzUsuń