poniedziałek, 20 lutego 2012

Cyber katecheza

"Łysek z pokładu Idy" - to o nas. To my. Łazimy-człapiemy korytarzami w chodnikach między warstwami świadomości i kultury wspólnoty lokalnej. Taki sobie łamaniec obrazkowy. W nocy nadchodzi jak chmura radioaktywna. Nie widać jej, a wszędzie się wciśnie i złowieszczo prześwietli. Każdy kawałek wyobraźni i zakamarek duszy. Trzeba sporego wysiłku, by się przed nią bronić. Mantra pomaga. W dzień można poratować się obserwacjami dobra i rozumowaniem. A rozum - wiadomo - bez wiary nigdzie nie uniesie. A na pewno nie do kontemplacji prawdy.

Boże, jakże ogromną moc nam dałeś - osobę. Swój obraz i podobieństwo. Osobową moc. Nieprawdo-podobną. Prawdziwą, choć się o tym przekonuję świadomie dopiero teraz. Wcześniej z niej korzystałem, ale nie miałem ram, by ją oprawić w rozumnej postaci koncepcji życia.
Największą pomocą w katechezie dzisiaj był profil siostry Marii Genowefy Suder na Facebooku.
Ten obrazek i link na piosenkę-modlitwę dał wielkie pole interpretacji i zastosowań katechetycznych. Czerpałem obydwoma garściami. Jednak nie mam siły przepisywać i układać notatek z papieru. Gdybym zrobił je w komputerze to może, może. A tak, to może jutro. Choć nieraz nie mogę do końca wypełnić obietnic pod lawiną łask doczesnych i niebieskich.

Pomocą jest ksiądz Piotr Wiśniowski (cyber missionary), z którego wzięliśmy rysunek w klasie 1-szej, a nawet wpisaliśmy komentarz, i wielu, wielu innych w necie.

PS.
Wpisałem jakieś komentarze pod SPS-em, a właściwie na chwałę pań z KGW, po nagraniu telewizyjnym. Paniom gratuluję. Fałszowi liderki SPS nadziwić się nigdy nie przestanę. Chwali się częścią Strachówki, działając na szkodę innej części (szkoły). Ja milczeć NIE BĘDĘ, bo milczenie nikomu nie służy. Gotów jestem zawsze o tym rozmawiać głośno i publicznie. BEZ NIENAWIŚCI. Prawda nigdy nie jest nienawistna i nienawiści służyć nie może. Fałsz - owszem.

2 komentarze:

  1. Rozumiem, że odwaga nie zabrania Panu napisać: o którą liderkę SPS chodzi? Tak z imienia i nazwiska proszę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam serdecznie w komentarzach na blogu. Bardzo się cieszę. Mówiąc do siebie wprost, a nie jak dotąd jeno zaocznie, cywilizujemy bardziej przestrzeń publiczną w gminie. Brawo. Gwarantuję, że będę publikował twoje wpisy najszybciej jak tylko się da. Natychmiast, jak zauważę. Proszę o to samo, na zasadzie wzajemności. Pozdrawiam.

    PS.
    W zdaniu "Fałszowi liderki SPS nadziwić się nigdy nie przestanę", chodzi o ciebie. To bardzo bolesny temat w życiu gminy.

    OdpowiedzUsuń