sobota, 24 września 2011

Dni Norwidowskie na Białołęce
Delektowałem sie dzisiaj uczestnictwem w -

Vade-mecum, czyli sesji popularno-naukowej "Świat Wartości Norwida" w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej w Warszawie ul. Mehoffera 2

Referaty

1) Cyprian Norwid o człowieku - kilka myśli z lektury jego dramatów, dr Joanna Trzcionka

2) Biblia w świecie wartości Norwida (na przykładzie listów), mgr Marta Rogowska

3) Cyprian Norwid jako krytyk materializmu, mgr Marcin Będkowski

4) Norwid wobec Europy i kultury europejskiej, mgr Karol Samsel

*** Występ Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej

Dyskusja panelowa

A) Prawda - prof. dr hab. Jadwiga Puzynina

B) Kłamstwo - dr hab. Jacek Leociak

C) Chrześcijaństwo - ks. dr Antoni Dunajski

d) Człowiek - dr Tomasz Korpysz

***

I ja tam byłem, miod i wino duchowe piłem. C.Norwid, z pomocą norwidologow wzbogaca mnie i Rzeczpospolitą Norwidowską, a takze bardzo mi pomaga w trudnym dialogu ze wspolnotą lokalną. Dziekuje!

4 komentarze:

 1. Program brzmi bardzo ciekawie. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Było pięknie i prawdziwie. Jaka szkoda, że nie usłyszeli tego domownicy, czyli klerycy. Dziwnym trafem musieli tego dnia być na uroczystościach przy domu, w którym służyła św. Faustyna przed wstąpieniem do klasztoru. Chyba tylko w polskim kościele mogą się zdarzyć takie rzeczy, niestety. Dziękuję za obecność w komentarzu i pozdrawiam równie serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. W ramach Dnia Norwidowskich na Białołęce, trwających od 23 do 25 września, która zorganizowała Fundacja „Ziarna Ocalenia” (www.ziarnaocalenia.pl) oprócz sesji popularno-naukowej, odbyły się również: wieczór słowno-muzyczny, koncert zespołu De Press, a także konkursy: plastyczny, recytatorski, fotograficzny. W niedzielę w parafii św. Franciszka z Asyżu na Tarchominie została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Norwida i środowiska badaczy jego twórczości; kazanie w czasie tej Mszy wygłosił ks. prof. Antoni Dunajski. Myślę, że Autor tego bloga nie ma nic przeciwko podkreśleniu bogactwa norwidologicznych „dań” serwowanych w czasie trwania Dni Norwidowskich na Białołęce. Ze swojej strony bardzo dziękuję za obecność na sesji i pozdrawiam serdecznie całą rodzinę.

  X Sylwester

  P.S. Wkrótce na stronie Fundacji obszerna relacja z Dni Norwidowskich, także reportaż fotograficzny oraz filmowy i wywiad z p. Andrzejem Dziubkiem, liderem zespołu De Press. Na stronę Fundacji warto zajrzeć jednak już teraz. Może, jak znany działacz społeczny podzielisz jakimiś wskazówkami, radami?

  OdpowiedzUsuń
 4. @xS - Cieszę się bardzo za pełny obraz Dni Norwidowskich. Czekam na publikację po-konferencyjną. Chętnie korzystam z wszystkich stron i inicjatyw "w Duchu". Sam wiem niewiele, ale chętnie pozostaję w dialogu. Z mądrości zasłyszanych w Tarchominie skorzystałem dzisiaj, mając swoje 5 minut w szkole (807 użyć "prawdy", i z cytatu z listu do Joanny Kuczyńskiej o kryteriach, jakie stawiał CKN kobietom, w których mógłby się zakochać. Nie ma to jak konkrety :)

  OdpowiedzUsuń