niedziela, 25 września 2011

Kartka z kalendarza1) 25 września 1953 roku władze PRL aresztowały Prymasa Wyszyńskiego (miałem pół roku). O fakcie przypomniał ksiądz proboszcz na początku mszy świętej szkolnej. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej z błogosławieństwem Prymasa Tysiąclecia dla każdego z nas i "oddający każdą rodzinę w naszej parafii w macierzyńską niewolę Matki Boga i człowieka" wisi na chórze. Jak relikwia. Podobny wisi w mieszkaniu Mamy w Legionowie. I pewnie w tysiącach innych domów i setkach kościołów. Kto dożyje, będzie po nie sięgał w dniu beatyfikacji :)
2) 28 lat temu ukończyłem bieg maratoński - byłem 998. Nie pamiętałem, ale pokazali wyniki dzisiejszego biegu (5 tys. uczestników!). Akurat wtedy też był 25 września :)
3) Cały dzień myślę nad modlitwą powszechną i komentarzem na jutrzejszą mszę norwidowską. To jest trudniejsze, niż takie samo zadanie na zwykłą niedzielę. Mija 190 lat od urodzenia wieszcza i 10 lat naszych norwidowskich działań (które rozpoczęły się podobną mszą, była wiolonczela i recital poezji CKN w wykonaniu Adama Ferensa). Jak zawrzeć tak wiele treści, w tak krótkiej i specyficznej formie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz